ОВДП-аукціон: Мінфін знову знизив ставки, за деякими інструментами – до рекордного рівня

Середньозважену дохідність за тримісячними паперами було зменшено до рекордно низького рівня – 7,24%.

Вчорашні аукціони з продажу облігацій внутрішньої держпозики дозволили Мінфіну залучити в бюджет більше 6 млрд гривень. При цьому ставки за всіма інструментами ОВДП, зазначають в Міністерстві, було знижено, передає Banker.ua.

Так, на аукціонах 23 червня інвесторам було запропоновано шість випусків цінних паперів в нацвалюті. Термін обігу – від трьох місяців до трьох років.

При цьому середньозважена дохідність за короткостроковими інструментами була знижена:

– за тримісячними паперами до 7,24% (рекордно низький рівень);

– за шестимісячними паперами – до 7,71%.

У відомстві зазначають, що максимально відчутне зменшення прибутковості спостерігалося за інструментами, які міністерство не розміщувало тиждень тому. Йдеться про 12-місячні та 9-місячні облігації. Зменшення відбулося на 100 б. п., до 9,7% (12-місячні) і на 80 б. п., до 9,5% (9-місячні).

У той же час, лідерами попиту на вчорашніх аукціонах були держоблігації з терміном обігу 1 і 2 роки. За цими інструментами вдалося залучити в бюджет 3,8 млрд гривень (12-місячні) і 1,1 млрд гривень (папери з терміном обігу 2 роки).

При цьому 3-місячні гривневі папери за ставкою 7,24 (мінус 26 б.п.) було розміщено на суму 533 млн гривень, продаж 6-місячних ОВДП за ставкою 7,71% (мінус 29 б.п.) дозволила залучити в бюджет 483 млн гривень, а 3-річні облігації за ставкою 10,47% (мінус 29 б.п.) принесли 126 млн гривень.

В цілому ж, за підсумками аукціону, до держбюджету вдалося залучити 6,22 млрд гривень.

Читайте також: Не можу зняти гроші через фінмоніторинг. Тепер так буде завжди?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 16 червня під час аукціонів з розміщення ОВДП Мінфіну вдалося залучити до держбюджету 1, 96 млрд гривень. Інвесторам було запропоновано гривневі облігації з терміном обігу 3 і 6 місяців, а також «довгі папери» (2 і 3 роки), які останнього разу «виходили на аукціон» ще в лютому.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)