ОВДП-аукціони: інвестори проігнорували 2 випуски гривневих облігацій

workplace

Розміщення яких паперів забезпечило максимальні надходження до бюджету на вчорашніх аукціонах.

25 січня інвестори проігнорували однорічні та дворічні гривневі ОВДП, віддавши перевагу тримісячним облігаціям та паперам з терміном обігу 1,5 року, інформує Banker.ua.

Під час вчорашніх аукціонів з розміщення ОВДП інвестори зосередилися на купівлі облігацій внутрішньої держпозики, термін обігу яких становить 3 місяці та 1,5 роки.

Так, інформує Мінфін, «короткі» папери, погашення яких заплановано на квітень поточного року, було розміщено 25 січня на суму 2,841 млрд гривень. Надходження від продажу паперів, середньозважена прибутковість яких склала 11,5%, стало максимумом, отриманим у результаті вчорашніх ОВДП-аукціонів.

Облігації з погашенням у квітні 2023-го (термін обігу 1,5 року) розміщувалися 25 січня під 11,95%. Внаслідок їхного продажу бюджет вдалося поповнити на 4,2 млн грн.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що минулого вівторка відомство пропонувалося інвесторам також гривневі папери з терміном обігу 1 та 2 роки. Проте попит на дані випуски задоволений не був, і аукціони з їхнього розміщення 25 січня не відбулися.

ОВГЗ-аукцион

Загальна сума, отримана держбюджетом за підсумками вчорашніх аукціонів з розміщення ОВДП, склала 2,845 млрд гривень.

З початку поточного року Мінфін продав держоблігацій на суму 10 873 млн гривень: у ході перших січневих ОВДП-аукціонів бюджет отримав 3 874 млн гривень, а минулого тижня паперів вдалося розмістити на 4,15 млрд гривень.

При цьому доларові (одно- та дворічні) облігації протягом першого кварталу пропонуються інвесторам п’ять разів: крім 18 січня, ОВДП, номіновані у валюті США, Мінфін планує продавати 1 та 8 лютого, а також 1 та 22 березня.

Єврові однорічні облігації будуть запропоновані у ході ОВДП-акуціонів 22 лютого.

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 18 січня Мінфін розмістив доларових паперів на суму 4 034,2 млн гривень ($143,3 млн), тоді як надходження до бюджету від продажу ОВДП, номінованих у нацвалюті, становили 119 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)