ОВДП-аукціони: Мінфін розмістив облігацій майже на 5,5 млрд гривень

экономист

Міністерство фінансів пропонувало інвесторам і гривневі ОВДП, і папери, номіновані у євро.

14 червня Мінфін продав військових облігацій внутрішньої держпозики майже на 5,5 млрд гривень, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані відомства.

Вчорашні ОВДП-аукціони дозволили поповнити державний бюджет на 5,46 млрд гривень: майже 3,79 млрд гривень вдалося отримати в результаті розміщення облігацій, номінованих у нацвалюті.

Так, найбільш затребуваними з тих, що розміщувалися в гривні 14 червня, були двомісячні папери, термін погашення яких припадає на 10 серпня 2022 року. В результаті продажу «коротких» гривневих ОВДП до бюджету надійшло 3,45 млрд гривень, а середньозважена ставка прибутковості тут склала 9,5%.

Тримісячні військові облігації минулого вівторка було продано на загальну суму 190,8 млн грн. Папери з погашенням 7 вересня 2022 року розміщувалися під 9,5%.

Також 14 червня інвесторам було запропоновані ОВДП, номіновані у гривні, погашення яких намічено на січень та жовтень наступного року.

Продаж держпаперів із погашенням 25 жовтня 2023-го, які розміщувалися під 11,5%, забезпечили надходження до держбюджету на рівні 134,1 млн грн. Ті ж облігації, термін обігу яких складає півроку, вдалося продати на суму 13,2 млн гривень: тут середньозважена ставка прибутковості склала 10%.

Крім гривневих облігацій внутрішньої держпозики 14 червня розміщувалися і ОВДП, номіновані у європейській валюті (під 2,5%). Єврові папери з погашенням 15 червня 2023 року принесли державному бюджету €54,6 млн.

Головний Telegram-канал банкірів

«Інвестиції у військові облігації – це патрони української економіки та допомога нашим захисникам», – наголошується у повідомленні Мінфіну.

ОВГЗ-аукцион

Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 6 по 13 червня до купівлі військових ОВДП і, отже, до фінансової оборони України приєдналося понад 6 000 громадян та представників бізнесу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)