ОВДП більше не є нішевим продуктом для заможних людей – НАБУ

ОВДП-портфель населення сягнув 21,3 млрд гривень: на початку року обсяг облігацій у власності фізосіб становив 11,1 млрд грн.

Раніше ОВДП були нішевим продуктом для заможних людей. Сьогодні ж інвестування в облігації стало більш простим і доступним. Про це під час круглого столу на FinClub заявила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова, передає Banker.ua.

За словами виконавчого директора Незалежної асоціації банків, українці сьогодні зацікавлені в інвестуванні в ОВДП.

Згідно з даними експрес-опитування, проведеного фахівцями НАБУ, 10% респондентів готові віддати перевагу облігаціям внутрішньої держпозики, а не депозитам. У той же час, після отримання більш детальної інформації про інвестування замість депозитів вкласти кошти в ОВДП були готові ще 12% учасників опитування, ділиться інформацією Олена Коробкова.

За словами експерта, сьогодні дана послуга надається 12 великими банками і інвесткомпаніями, тому інвестиції в ОВДП стали більш доступними для українців.

Головний Telegram-канал банкірів

Так, зазначає Олена Коробкова, якщо раніше облігації внутрішньої держпозики були нішевим продуктом для заможних інвесторів, то зараз, при вході від 100 000 до 300 000 гривень і за посередництва брокера або банківського фахівця інвестування в ОВДП значно спростилося.

Варто зазначити, що, за даними регулятора, на сьогоднішній день ОВДП-портфель населення сягнув 21,3 млрд гривень: на початку року обсяг облігацій у власності фізосіб становив 11,1 млрд грн.

Зростання вкладень фізосіб в держпапери став найбільшим серед всіх груп інвесторів: якщо ОВДП-портфель нерезидентів в зазначений період зріс на 9,4 млрд гривень, то вкладення населення збільшилися на 10,2 млрд грн.

Читайте також: Де вигідніше: огляд депозитних програм українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 21 вересня Мінфін розміщував як гривневі, так і доларові облігації внутрішньої держпозики, забезпечивши надходження до бюджету на рівні 5 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)