Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ оновив порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури в Україні
Оновлений порядок запроваджено відповідно до вимог Закону про платіжні послуги.
НБУ оновив порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури в Україні відповідно до міжнародних стандартів Банку міжнародних розрахунків та підходів ЄЦБ, повідомляє Banker.ua.
Як зазначається на сайті регулятора, оновлений порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури запроваджено відповідно до вимог ЗУ «Про платіжні послуги», що було введено в дію у серпні.
Згідно з документом, об’єктами оверсайту платіжної інфраструктури є суб’єкти платіжних систем (оператори та учасники платіжних систем, технологічні оператори платіжних послуг та розрахункові банки), надавачі платіжних послуг та емітенти електронних грошей.
Регулятор встановив вимоги до суб’єктів платіжних систем, створених резидентами, щодо забезпечення безперервності діяльності, оприлюднення інформації на вебсайтах та платіжних пристроях, зберігання інформації про операції з платіжними інструментами та створення електронних архівів, а також здійснення контролю за учасниками та технологічними операторами платіжних послуг оператором платіжної системи.
Крім того, Нацбанк розпорядився про необхідність щорічного віднесення платіжних систем до системно важливих та важливих, посилив вимоги до операторів системно важливих та важливих платіжних систем з урахуванням міжнародних стандартів оверсайту та впровадив низку вимог для операторів платіжних систем, створених резидентами, включаючи управління забезпеченням у платіжній системі, з метою мінімізації кредитного ризику, необхідність визначення цілей та завдань щодо кіберстійкості тощо.
Плюс НБУ визначив низку додаткових вимог до системно-важливих платіжних систем-резидентів, встановив вимоги до нових об’єктів оверсайту резидентів – надавачів платіжних послуг та емітентів електронних грошей, а також передбачив щорічне віднесення регулятором об’єктів оверсайту до тієї чи іншої категорії важливості.
Також Нацбанк встановив порядок та критерії визначення важливих об’єктів оверсайту та підвищені вимоги до них щодо низки пунктів плюс передбачив здійснення оцінки на відповідність міжнародним стандартам оверсайту та законодавству.
До того ж регулятор удосконалив порядок оцінки об’єктів оверсайту, запровадив поняття та критерії «істотного інциденту порушення безперервності діяльності», встановив порядок звітності об’єктами оверсайту про суттєві інциденти порушення безперервності діяльності та передбачив надання рекомендацій об’єктам оверсайту за результатами оцінки для удосконалення їхньої діяльності та наближення до міжнародних стандартів оверсайту.
Крім того, в рамках загального оверсайту НБУ передбачив право регулятора на обмін інформацією щодо діяльності об’єктів оверсайту, створених нерезидентами, із центральними банками інших держав, міжнародними організаціями та органами влади.
Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що через ненадання інформації на запит НБУ трьом ломбардам і чотирнадцяти фінансовим компаніям було тимчасово зупинено ліцензії на провадження діяльності з надання фінпослуг.
Коментарі (0)