Чи варто побоюватися різкого падіння курсу гривні до долара: прогнози

гривна, доллар

Доля гривні багато в чому залежатиме від дій влади, прогнозує аналітик.

Міжнародна донорська фіндопомога зможе утримати українську нацвалюту від знецінення. Такий прогноз у коментарі Telegraf висловив економічний експерт Олексій Кущ, повідомляє Banker.ua.

На думку економіста Олексія Куща, донорська допомога, яка надається Україні міжнародною спільнотою, дозволить запобігти знеціненню гривні.

Аналітик Данило Монін, у свою чергу, вважає, що доля української національної валюти багато в чому залежатиме від дій влади.

За його словами, зараз курс не визначено, але якщо держава зважиться на збільшення податків, то це буде шлях до подвійної девальвації.

«Тобто гривня щодо долара може дуже знецінитися, що, у свою чергу, призведе до зростання цін», – прогнозує Монін.

Водночас, додає економіст, у зв’язку з воєнними діями Україну покинули 5 мільйонів людей, що спровокувало падіння попиту на імпортні товари і, отже, зменшило потребу у валюті.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, на думку аналітиків Центру економічної стратегії, чорний ринок валюти в Україні сьогодні є зоною вільної від будь-яких обмежень.

«Всі коливання, які там (на чорному ринку – прим.ред.) відбувалися – зростання долара до 40 гривень, падіння нижче 32 і зараз знову зростання до 34 гривень – це відображення чистого попиту та пропозиції готівкової валюти», – наголошується на сторінці організації у соцмережі Facebook.

За словами експертів Центру економічної стратегії, останніми тижнями значний вплив на валютний курс в Україні спричиняв попит на валюту для купівлі за кордоном автомобілів, але як тільки Верховна Рада ухвалить закон №7311 і відновить мито на імпортний транспорт, попит на іноземну валюту зменшиться.

«Якщо не з’являться інші фактори, то це поверне вартість долара до показників, які були перед запровадженням пільгового митного режиму, і курс триматиметься в діапазоні плюс 10-12% до офіційного 29,25 грн/$», – прогнозують аналітики.

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку українських фінаналітиків, у середньо- та довгостроковій перспективі зберігати заощадження в іноземній валюті буде вигідніше, ніж у гривні. Йдеться про найближчі 6-12 місяців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)