Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Падіння ВВП: аналітики ICU підбили підсумки квітня і розповіли, що станеться у ІІ кварталі
Стійким до кризових явищ в Україні залишається лише сільське господарство, зазначають експерти.
Аналітики фінансової групи ICU опублікували свіжий звіт, згідно з яким скорочення ВВП України в квітні 2020 року склало 12%. Підсумком ІІ кварталу, на думку експертів, може стати падіння показника на 10%, передає Banker.ua.
Як кажуть фахівці ICU, розрахунки, зазначені в дослідженні, ґрунтуються на даних Держстату, які були опубліковані службою минулого тижня.
За словами аналітиків, падіння ВВП країни прискорилося з 4,5% в березні до 12% в минулому місяці. При цьому скорочення посилилося в промвиробництві, галузі торгівлі та вантажному транспорті. Пасажирські перевезення практично зупинилися, а квітневе падіння пасажиропотоку сягнуло 96% в річному вимірі.
В той же час, глава департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук зазначає, що стійким до кризових явищ в Україні залишилося лише сільське господарство.
При цьому роздрібний товарообіг в означений період підтримувався попитом на ліки, продукти харчування та засоби гігієни. Показники оптової торгівлі та вантажоперевезень залишилися відносно стійкими до введення карантинних заходів.
На думку експертів, падіння ВВП України за підсумками ІІ кварталу може скласти 10%.
Сергій Ніколайчук зазначає, що в подальшому «провідна роль у генеруванні економічного спаду перейде від обмежувальних заходів до пригніченого попиту». Швидкому відновленню економіки перешкоджатимуть такі фактори, як втрата доходів, а також обережність споживачів і підприємств на тлі обмежених фіскальних стимулів і загрози «другої хвилі» пандемії.
Читайте також: Вижити після карантину: огляд кредитів для МСБ (травень 2020)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними ОЕСР, в I кварталі поточного року сукупний ВВП 37 країн-членів Організації знизився на 1,8% в порівнянні з IV кварталом 2019-го. «Лідером» по падінню ВВП серед країн G7 стала Франція, слідом за якою в рейтингу розташувалася Італія. Найменше скорочення економічної активності продемонструвала Японія, сусідом якої в списку є Сполучені Штати.
Коментарі (0)