Падіння ВВП України: в ICU підбили підсумки III кварталу

Група ICU оцінює ризики для свого прогнозу скорочення ВВП в цьому році на 5,7% як збалансовані в обидві боки.

У вересні економічна ситуація в Україні погіршилася, але на тлі швидкого відновлення в літні місяці падіння ВВП в III кварталі сповільнилося до 5% р/р. Таку оцінку на своїй сторінці в Facebook озвучив Сергій Ніколайчук з інвестгрупи ICU, передає Banker.ua.

Згідно з даними ICU, скорочення української економіки в III кварталі сповільнилося до 5%: з квітня по червень – в II кварталі – було зафіксовано падіння ВВП до 11,4% р/р.

При цьому у вересні поточного року скорочення показника в порівнянні з аналогічним періодом 2019-го склало 6%.

За словами Сергія Ніколайчука, 1,5 п.п. з 5%, втрачених українською економікою в III кварталі, були забезпечені низькими показниками сільськогосподарської галузі на тлі пізнього старту збору врожаю кукурудзи.

При цьому експерт відзначає стрімке зростання обсягів внутрішньої торгівлі з липня по вересень і поліпшення споживчих настроїв як наслідок відновлення ринку праці та збільшення зарплати в серпні на 6% в річному вимірі.

Як заявляє Сергій Ніколайчук, результат 2020 року визначатиметься переважно тим, наскільки жорстко влада відреагує на нову хвилю COVID-19 після проведення місцевих виборів. Експерти ICU прогнозують, що додаткові карантинні заходи в підсумку будуть введені, але їхній вплив на економіку країни виявиться не настільки сильним, як це було навесні.

За словами аналітика, ICU оцінює ризики для свого прогнозу скорочення ВВП в цьому році на 5,7% як збалансовані в обидві боки.

Читайте також: “Українська економіка активно відновлюється після епідемії коронавірусу», – економіст Сергій Фурса

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами українського економіста Сергія Фурси, якщо наприкінці 2020 року в Україні будуть введені карантинні обмеження, ВВП країни помітно постраждає. Якщо не буде введено карантин, то скорочення економіки за підсумками року складе близько 6%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)