Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Падіння ВВП України сповільнилося: в Мінекономіки оприлюднили дані за січень-липень
Майже всі види економічної діяльності в липні демонстрували зростання або уповільнення темпів падіння, що свідчить про поступове відновлення економіки після локдауну, зазначають в Мінекономіки.
У січні-липні падіння ВВП України сповільнилося до 6,2%: в першому півріччі 2020 року показник становив 6,5%, повідомляють в Мінекономіки, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
Згідно з даними, оприлюдненими відомством, падіння економіки України за підсумками перших семи місяців поточного року сповільнилося до 6,2%. Зведений індекс виробництва в цей період досяг 7,3%, тоді як в першому півріччі показник становив 7,7%.
У свіжому огляді економічної активності також вказується, що індекс очікувань ділової активності в липні, порівняно з червнем, покращився. У той же час, деякі види промислової діяльності, такі як виробництво товарів енергетичної групи і споживчих товарів короткострокового використання, сфера транспорту, торгівлі та сільське господарство в липні продемонстрували зниження темпів падіння.
За словами експертів Мінекономіки, майже всі види економічної діяльності в липні демонстрували зростання або уповільнення темпів падіння, що свідчить про поступове відновлення економіки після локдауну.
Дана динаміка, зазначають у відомстві, обумовлена низкою позитивних чинників, серед яких збереження на достатьно високому рівні купівельної спроможності і адаптація підприємств до роботи в нинішніх умовах.
У той же час, негативний вплив на економіку спричинила недостатня інвестиційна активність, а також низька кон’юнктура на світових ринках металевих руд і чорних металів в липні.
Індекс промислової продукції, за даними Міністерства, в липні сповільнився до 4,2% (у червні показник досягав рівня 5,6%). Зростання роздрібної торгівлі в липні 2020 року склало 8,5%.
Читайте також: Топ-5 найдорожчих угод M&A в першому півріччі 2020 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу.
Коментарі (0)