В Україні випустили пам’ятну монету “Українська бавовна. Нептун”

В НБУ створили новий тематичний напрям у нумізматичній серії “Збройні Сили України”, присвячений українській зброї та її творцям.

Національний банк України презентував першу пам’ятну монету “Українська бавовна. Нептун” з цієї серії, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

“Пам’ятна монета “Українська бавовна. Нептун”, присвячена українському береговому ракетному комплексу РК-360МЦ “Нептун”, який став справжнім проривом вітчизняної оборонної промисловості в розробленні та виробництві сучасної зброї. Він не просто здолав один з найбільших кораблів ВМФ росії в перші місяці повномасштабного вторгнення, а й назавжди вписав себе в історію української оборони. Затоплення ракетного крейсера “москва” – це черговий доказ, що українська “бавовна” завжди буде влучною”, – йдеться в повідомленні НБУ.

На аверсі монети стилізовано зображено ракетний крейсер “москва” з пробоїною в корпусі, потоплений завдяки майстерності наших військових протикорабельними ракетами Р-360 “Нептун”. “Невразливий” флагман Чорноморського флоту рф стилізовано під дитячий паперовий кораблик, що особливо підкреслює цей міф, незважаючи на його реальні габарити та озброєння. На рубці корабля зображено абрис кремлівської башти із зубцями кремлівського муру, що розламався, символізуючи крах імперських амбіцій росії.

На реверсі монети зображено береговий мобільний ракетний комплекс “Нептун” у момент пуску ракети, прийнятий на озброєння Військово-морських Сил ЗСУ, про що свідчить емблема вгорі ліворуч. Дзеркальне тло відображає стилізований тризуб Нептуна, бога морів, що символізує незламність українського духу, який влучно пронизує ворожі цілі. Праворуч угорі паралельно ракеті розміщено напис NEPTUNE.

Номінал монети – 5 гривень. Тираж – до 75 000 шт. Придбати монету можна з 18 квітня в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Вартість – 121 гривня. Згодом монети будуть доступні для купівлі в банках-дистриб’юторах (Укргазбанк, Радабанк, ТАСкомбанк, ПриватБанк).

Читайте також: Такого не було 15 років: чому BlackRock вирішив купити Global Infrastructure Partners і чи справді ринок інфраструктури стане найбільш перспективним?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що власники українських боргових зобов’язань обрали радників з реструктуризації.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)