Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Плюс один: НБУ оновив перелік системно важливих банків
Регулятор оновив список системно важливих банків, повернувши статус СВБ Кредобанку.
У списку системно важливих банків з’явилася ще одна фінустанова: новий перелік Правління НБУ затвердило в середу 9 березня, повідомляє Banker.ua.
Регулятор оновив список системно важливих банків, повернувши відповідний статус Кредобанку: оновлений перелік згідно з вчорашнім рішенням Правління НБУ включає 14 банківських установ.
Так, за підсумками щорічного перегляду Нацбанком затверджено наступний перелік системно важливих банків:
- А-банк;
- Альфа Банк;
- Кредобанк;
- ОТП Банк;
- Ощадбанк;
- банк “Південний”;
- ПриватБанк;
- ПУМБ;
- Райффайзен Банк;
- Таскомбанк;
- Укргазбанк;
- Укрексімбанк;
- УкрСиббанк;
- Універсал-банк.
Як пояснюють у НБУ, системно важливими називаються банки, діяльність яких впливає на стабільність усієї банківської системи країни.
Український регулятор проводить щорічний перегляд списку системно важливих банків з 2015 року.
Протягом останніх семи років проблеми з платоспроможністю системно важливих українських банків виникали двічі: у 2015-му – з Дельта Банком, який був визнаний неплатоспроможним та таким, що підлягає ліквідації, та у 2016-му – з ПриватБанком, який було націоналізовано.
З 2019 року перелік системно-важливих банків почали оновлювати відповідно до рекомендацій Європейської банківської організації.
Над банками, що входять до переліку системно важливих, регулятор здійснює посилений нагляд, встановлюючи для фінустанов з цієї категорії додаткові вимоги з метою зниження ймовірності їхнього банкрутства.
Також НБУ встановлює додаткові вимоги до основного капіталу таких банків – буфер системної важливості.
Системно важливий банк зобов’язаний дотримуватися підвищеного нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента – не більше 20% за загальної вимоги 25%.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у 2021 році стрес-тестування успішно пройшли дев’ять банків.
Коментарі (0)