Переоцінка індексних облігацій у капіталі позбавила «Ощад» 3,8 млрд грн прибутку – Наумов

Надпись Банк на фасаде здания

Об’єктивно результати роботи «Ощаду» характеризують показники операційного прибутку, зазначають в банку.

За три квартали переоцінка індексних облігацій у капіталі «відібрала» у «Ощада» 3,8 млрд гривень прибутку. Про це у коментарі FEG заявив керівник держбанку Сергій Наумов, пише Banker.ua.

За словами Сергія Наумова, з січня по вересень року «Ощадбанк» зафіксував прибуток на рівні 4,6 млрд гривень: цей показник перевищує результат перших дев’яти місяців 2020-го на 4,2 млрд грн.

Керівник фінустанови зазначає, що покращити результати роботи настільки суттєво банку вдалося за рахунок зростання комісійного та процентного доходу.

За його словами, показник чистого комісійного доходу за підсумками перших трьох кварталів досяг 4,5 млрд гривень, тим самим перевищивши результат січня-вересня 2020-го на 40,2% (+1,3 млрд гривень).

У той же час, збільшення чистого процентного доходу протягом перших дев’яти місяців року, що минає, склало 3,6 млрд гривень (в 1,6 раза більше, ніж з I по III квартал 2020-го). Показник, зафіксований у січні-вересні 2021 року, становив 9,3 млрд грн.

Головний Telegram-канал банкірів

Як пояснює Сергій Наумов, цей результат було забезпечено здешевленням фондування та збільшенням обсягу виданих позик у зазначений період.

Так, «Ощад» наростив обсяг кредитування протягом перших 9 місяців 2021-го на 15,9% (+10,1 млрд гривень) – до 73,3 млрд гривень. При цьому приріст за кредитами юрособ склав 6,5 млрд гривень, тоді як для фізосіб показник збільшився на 3,6 млрд грн.

Щодо чистого прибутку банку, зафіксованого в січні-вересні поточного року на рівні 849 млн гривень, то, за словами співрозмовника видання, цей результат був сформований за рахунок переоцінки індексних облігацій у капіталі. Цей інструмент, за словами Наумова, за три квартали «відібрав» в банку 3,8 млрд гривень прибутку.

гривневые купюры номиналом 200 и 500 грн

Читайте також: Як зберегти свої гроші: огляд депозитів українських банків (грудень 2021)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у 2021 році з 30 банків, на які припадає 93% усіх активів сектору, стрес-тестування успішно пройшли 9 фінустанов.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)