У Раді пропонують поновити перевірки фінустанов Нацбанком

сотрудник Нацбанка

Відповідний законопроєкт №8393 зареєстровано у парламенті 27 січня

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пропонує і скасувати заборону про проведення Національним банком України перевірок та контролю фінустанов та компаній, які надають фінпослуги, передає Banker з посиланням на сайт Верховної ради.

Головний Telegram-канал банкірів

Згідно із пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується розблокувати право Національного банку України на здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю банків, а також небанківських фінансових установ та інших осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.

Вказується, що відповідна заборона була раніше введена на період дії карантину для запобігання поширенню COVID-19.

Крім того, пропонується змінити порядок справляння судового збору для позивачів, які сплачували судовий збір без граничного обмеження його розміру у період до 15 грудня 2017 року.

блокнот с логотипом НБУ

Читайте також: Наталія Холоденко: «Те, на що люди найчастіше скаржаться, вони самі і створюють». Інтерв’ю з психологом

Очікується, що приведення розміру судового збору до граничної межі (вираховуючи 150% та 200% від 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому позов був поданий), зменшить витрати Національного банку на його оплату у справах проти власників збанкрутілих банків, натомість збільшуватиме частину прогнозованого прибутку, яка підлягатиме перерахуванню до держбюджету.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в НБУ розповіли, чи є підстави змінювати офіційний курс гривні до долара.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)