Як українські банки пережили перший місяць карантину: звіт НБУ

У перший місяць карантину катастрофи не сталося: банки працюють, українці беруть кредити, купують і продають валюту.

Перший місяць карантину позаду: в Нацбанку повідомляють, що економіка і банківська система України пройшли цей складний період «досить спокійно», передає Banker.ua.

Згідно з повідомленням НБУ, близько 75% банківських відділень і 95% банкоматів в країні функціонують в штатному режимі. Фінустанови вводять для своїх клієнтів, діяльність яких постраждала під час карантину, «кредитні канікули».

Кредитування при цьому зменшує оберти: обсяги валютних позик скорочуються, в той час як чисті гривневі кредити для бізнесу продемонстрували зростання на 3,6%.

У Нацбанку зазначають, що на сьогоднішній день спостерігається незначний відтік валютних коштів (мінус $182 млн) і приплив гривневих (плюс 11,6 млрд гривень).

При цьому українські банки в змозі задовольнити підвищений попит на зняття коштів: ліквідність фінустанов становить понад 200 млрд гривень, валютна – $ 7,9 млрд.

Що ж стосується операцій з обміну валюти, то, за повідомленням НБУ, останнім часом кількість операцій з продажу помітно перевищила купівлю, а ажіотаж, що спостерігався в березні, зійшов нанівець. До того ж, додають в Нацбанку, міжнародні резерви, сума яких становить $25 млрд, дозволяє регулятору згладжувати різкі курсові коливання.

Як же перенесли перший місяць карантину українські підприємці? Згідно з даними НБУ, найсильніший удар прийняв на себе бізнес, який надає послуги. Найбільш оптимістичними залишаються експортери.

Так чи інакше, зазначають в Нацбанку, але подальша доля бізнесу залежить від того, як швидко вдасться впоратися з коронавірусом і, відповідно, від тривалості карантину.

Читайте також: Після карантину економіка завалиться? Всі говорять про кризу восени, нас точно чекає колапс?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку головного економіста Goldman Sachs Яна Хатціуса, падіння економік розвинених країн в II кварталі 2020 року становитиме близько 35%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)