Савченко Олександр Володимирович

img
екс-заступник Голови Правління НБУ 2005-11-21 21.11.2005 ‐ 15.09.2009
Народження

народ. 4 травня 1958 р. Знам'янка, Кіровоградська область

Освіта

Закінчив Київський інститут народного господарства (нині Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана) за спеціальністю "Промислове планування".

Наукова ступінь

Доктор економічних наук, професор

Професія

банкір

Савченко Олександр Володимирович

Науковий керівник лабораторії, докторант.

1990-1993 роки – професор Київського інституту народного господарства, заступник голови Національного банку України, директор Центру ринкових реформ України, професор кафедри економіки Національного університету “Києво-Могилянська академія”, виконавчий директор Європейського банку реконструкції та розвитку.

Працюючи в Лондоні на посаді виконавчого директора ЄБРР, був першим громадянином України, якому довірили представляти інтереси своїх країн уряди Румунії, Молдови, Грузії та Вірменії. Під час його роботи в ЄБРР було профінансовано понад 20 проектів на півмільярда доларів. Серед них такі, як реконструкція аеропорту Бориспіль, кредитна лінія для малого та середнього бізнесу на суму $120 млн.

Читати далі

1996-1997 рр.-радник Прем’єр-міністра України на громадських засадах.

1997-1999 рр. – голова правління “Банк Австрія Кредитанштальт Україна”, створення якого ініціював спільно з АКБ “Аваль” та Міжнародною Фінансовою Корпорацією. У 1998 році під його керівництвом цей банк був визнаний кращим іноземним банком України.

1999-2005 рр. – голова правління ВАТ “Міжнародний комерційний банк”.

2005-2009 рр .. – заступник голови Нацбанку України Володимира Стельмаха. В обов’язки Савченко А. входило загальне керівництво і контроль над діяльністю департаменту валютного контролю та ліцензування, а також управління контролю ризиків та управління проектами міжнародних кредитних ліній при Національному банку. Перебуваючи на посаді заступника голови правління Національного банку України, розробляв основи нової монетарної політики, відкрив перший кореспондентський рахунок Нацбанку з західним банком і підготував перше міждержавну кредитну угоду. 15 вересня 2009 р. був звільнений з посади заступника голови НБУ. А. Савченко подав у відставку у зв’язку з незгодою з валютно-курсовою, монетарною і кредитною політикою, яка проводиться керівництвом Національного банку України і веде до дестабілізації валютного курсу, падіння валового внутрішнього продукту, збільшення кількості неплатоспроможних банків”.

Голова Українського Національного комітету Міжнародної Віденської Ради – загальноєвропейської організації, яка створена для нових ініціатив з кооперації між Сходом і Заходом.

Нині ректор Міжнародного інституту бізнесу.