ico
Пн, 01 Бер
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico
RU
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico

Банкіри оцінили перспективи кредитування в 2021 році: опитування НБУ

Зниження вартості позик в Україні вже позитивно вплинуло на показники попиту, зазначають представники банків.

Українські банкіри позитивно оцінюють перспективи кредитування в 2021 році, а також прогнозують зростання валютних ризиків в найближчі три місяці. Такими є результати свіжого опитування НБУ про умови банківського кредитування в Україні, передає Banker.ua.

83% банкірів, опитаних регулятором в грудні-січні, очікують на зростання кредитного портфеля домогосподарств в найближчі 12 місяців. 74% респондентів прогнозують збільшення кредитного портфеля корпорацій.

Дві третини учасників опитування НБУ висловилися на користь зростання депозитів домогосподарств у 2021 році, а 60% спрогнозували збільшення коштів підприємств.

Що ж стосується перспектив зміни якості корпоративного кредитного портфеля, то опитані регулятором банки подібних очікувань не висловлювали. При цьому, на думку представників великих банків, в 2021 році можливе зниження якості портфеля роздрібних кредитів, правда, несуттєве.

Також опитування НБУ показало, що банки відзначають позитивний вплив зниження вартості позик на попит. Зокрема, в жовтні-грудні минулого року помітно зріс попит на бізнес-кредити з боку великих підприємств. Плюс піднявся рівень схвалення заявок на споживчі позики і на тлі пом’якшення стандартів зріс попит на іпотеку.

Опитування про умови банківського кредитування в Україні проводився з 17 грудня 2020 го по 11 січня 2021 року.

Читайте також: Кризовий період для банків ще не закінчився: опитування банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку виконавчого директора НАБУ Олени Коробкова, єдиний шлях для системного та стійкого зниження кредитних ставок – довгострокова фінансова стабільність і посилення захисту прав кредиторів.


Коментарі (0)

Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×