Песимізм інвесторів обвалив ціни на нафту: свіжі дані

У той час, як ринок нафти переживає не найкращі часи, ключові індекси США впевнено зростають.

Оптимістичні настрої інвесторів перед зустріччю учасників ОПЕК+ змінилися тривожними, передає Banker.ua.

Так, вранці в четвер серпневі ф’ючерси на Brent «просіли» на 1,48%: барель нафти цієї марки вже коштує $39,2. Ціна липневих ф’ючерсів на WTI впала одразу на 2,06%: «бочка» оцінюється в $36,52.

Учасники ринку всерйоз побоюються того, що шанси на укладення нової угоди ОПЕК+ стають дедалі примарними. Спочатку засідання членів Організації було намічено на 9-10 червня, але потім в ОПЕК+ заговорили про перенесення зустрічі на 4 червня. Тепер і ця дата під питанням через порушення деякими країнами квот: в травні угоду ОПЕК+ було виконано лише на 75%.

У той же час, Міненерго США оприлюднило свіжі дані про запаси нафти в країні. Так, за тиждень, що завершився 29 травня, обсяги сирої нафти скоротилися на 2,077 млн ​​барелів, а запаси нафти в Кушингу зменшилися на 1,739 млн барелів.

При цьому запаси бензину збільшилися на 2,796 млн барелів, а обсяги дистилятів виросли на 9,935 млн барелів.

Варто також зазначити, що ключові фондові індекси помітно підскочили на закритті торгової сесії 3 червня.

Індекс Dow Jones Industrial Average «підстрибнув» до 26269,89 пункту (плюс 2,05%), S&P 500 додав 1,36%, досягнувши 3122,87 пункту, а NASDAQ піднявся до 9682,91 пункту (плюс 0,78%) .

Поточний підйом аналітики пов’язують з оптимістичними настроями, що панують на ринку сьогодні: трейдери очікують на відновлення економіки після ослаблення карантину на тлі зростання індексу ділової активності у галузі послуг.

Читайте також: Наталія Юсова (АКІПП): «KYC – це реальний інструмент, щоб припинити «відмивання грошей»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 3 червня вартість Brent перевищила $40 за барель. В останній раз ціна нафти цієї марки піднімалася вище $40 за барель на початку березня. Тоді, на початку весни країни ОПЕК+ не змогли домовитися про скорочення обсягів видобутку нафти, після чого почався обвал котирувань.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)