В НБУ підтримують підвищення податків на прибуток для банків

НБУ

Центробанк наразі готовий запропонувати дискусію щодо того, що саме повинно бути об’єктом оподаткування.

Нацбанк підтримує ініціативу підвищення податків на прибуток для банків у вигляді підвищення відсоткової ставки податку на прибуток. Про це під час брифінгу розповів голова НБУ Андрій Пишний, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

«В Україні запровадження додаткового прибутку на доходи банків може бути виправданим тимчасовим кроком з огляду на умови війни. Ми бачимо наразі підстави і фінансові, і юридичні, і якщо хочете з точки зору соціальної справедливості підтримати цю ініціативу», — зазначив він.

Окрім того, очільник регулятора зазначив, що центробанк наразі готовий запропонувати дискусію щодо того, що саме повинно бути об’єктом оподаткування.

«Нацбанк з огляду на цю низку аргументів, починаючи від простоти адміністрування і закінчуючи питаннями збалансування комісійного процентного доходу, готовий підтримати зростання відсоткової ставки податку на прибуток. Саме цю версію ми будемо комунікувати найближчим часом з комітетом з питань фінансів і банківської діяльності», — додав Пишний.

Він пояснив, що підхід підвищеної відсоткової ставки податку на прибуток (не лише оподаткування чистого процентного доходу) дає можливість уникнути небажаного можливого ефекту.

Читайте також: Ринок праці фінансистів: поточна ситуація та виклики.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ знизив облікову ставку до 20%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)