Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Підвищення облікової ставки до 8% підтримали 6 членів Комітету: що пропонували інші
Члени КМП прогнозують підвищення ставки на 0,5 в.п. до кінця року і збереження її на цьому рівні до II кварталу 2022-го.
Двоє членів Комітету з монетарної політики НБУ виступили за підвищення облікової ставки до 8,5%, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.
6 з 9 членів КМП (Комітет з монетарної політики Нацбанку), які були присутні на засіданні 22 липня, висловилися за підвищення ключової ставки до 8%.
Як зазначили учасники дискусії, до підвищення ставки під час липневого засідання Комітет підштовхнули «чіткі сигнали» про подальше посилення інфляції, яка, згідно з прогнозом, буде перевищувати верхню межу цільового діапазону більшу частину 2022 року.
«Підвищення ключової ставки на 0,5 в.п. у липні в більшій мірі відповідає очікуванням учасників ринку і не створить зайвих шоків», – наголошується в публікації НБУ.
За словами одного з членів КМП, навіть в разі рішучого підвищення ставки, швидкого відгуку з боку банківських депозитних ставок очікувати не варто – це пов’язано як з високим рівнем ліквідності банківської системи, так і зі значною часткою на ринку держбанків, які мають можливість нарощувати депозитну базу навіть при відносно невисоких ставках.
Плюс під час засідання було зазначено, що регулятор повинен бути готовий до сценарію з істотним інфляційним тиском ззовні на тлі стрімкого відновлення світової економіки.
Що ж стосується двох членів КМП, які висловилися за підвищення облікової ставки в липні до 8,5%, то вони вказали на зростання проінфляційних ризиків як на локальному, так і на глобальному рівні, а також на перспективи поступового зростання вартості грошей в світі та тиску на ринки ЕМ на тлі згортання стимулюючих заходів центробанками.
До того ж, зауважили прихильники підвищення ставки до 8,5%, негативно на очікуваннях позначиться вихід інфляції за психологічну межу 10%.
В цілому ж учасники дискусії дійшли висновку, що стримування інфляційного тиску потребуватиме посилення монетарної політики в перспективі. Більшість членів КМП прогнозує підвищення ставки на 0,5 в.п. до кінця року і збереження її на цьому рівні до II кварталу 2022-го.
Читайте також: Прибуток банків України знизився. Чи чекати на кризу?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 22 липня НБУ прийняв рішення підвищити облікову ставку до 8%: дане рішення, зазначає регулятор, стало необхідністю в умовах істотного посилення фундаментального інфляційного тиску.
Коментарі (0)