Підвищення ставок Центробанками: у МВФ розповіли про наслідки

financial diagram

У МВФ сподіваються, що дії ФРС в рамках посилення ГКП у 2022 році не будуть хаотичними.

Підвищення ставок центральними банками може стати каталізатором подальших потрясінь на фінансових ринках, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали CNBC.

За словами директора з грошово-кредитних ринків та ринків капіталу Міжнародного валютного фонду Тобіаса Адріана, переходячи в режим відновлення та посилюючи грошово-кредитну політику з метою стримування інфляційного тиску, регулятори можуть сприяти ще більшому зниженню котирувань ризикованих акцій.

Так, незважаючи на обіцянки забезпечити плавний перехід в рамках відновлення від шоків, спричинених пандемією COVID-19, уряди та регулятори можуть спровокувати подальші потрясіння на фінансових ринках, що виражаються у масових розпродажах.

Водночас, додають у МВФ, реакція ринків багато в чому залежатиме від риторики Центробанків та їхньої здатності озвучувати свої наміри, закликаючи до прозорості та порядку.

Головний Telegram-канал банкірів

У відповідь на плани Федрезерва США зупинити програму викупу активів і розпочати корекцію ставки вже з березня Тобіас Адріан висловив сподівання, що дії ФРС не будуть хаотичними: у МВФ розраховують на «упорядковане коригування з погляду оцінок».

Так, зазначає представник Фонду, на несподіване жорсткість в межах 50 б.п. фондові ринки можуть відреагувати суттєвим розпродажем. При цьому «деякі сектори» від таких дій постраждають сильніше, ніж низка інших, попереджають у МВФ, додаючи, що подібний збій може позначитися і на криптовалютах.

Варто зазначити, що раніше Фонд заявляв про те, що «яструбині» підходи ФРС можуть викликати посилення фінансових умов у багатьох країнах, але особливо до запланованого на 2022 підвищення ставок у США слід готуватися ринкам ЕМ.

dollar banknotes

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в МВФ скоригували прогнози зростання глобальної економіки на поточний 2022-й та майбутній 2023 роки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)