Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Пік активності в сегменті агрокредитування очікується не раніше 2023 року – банкіри
Максимальна ставка, що дозволяє агрогосподарствам не тільки обслуговувати борг, а ще й розвивати бізнес, досягає 3% річних, вважають банкіри.
У перший рік лібералізації ринку землі великої активності в сегменті агрокредитування не очікується. Про це в коментарі FinClub розповіла заступник голови правління з корпоративного бізнесу банку «Кредит Дніпро» Тетяна Поплавська, передає Banker.ua.
У банку «Кредит Дніпро» вважають, що найближчим часом розвитку кредитування під заставу землі (або на її придбання) буде перешкоджати відсутність ринкового ціноутворення в даному сегменті.
«Я очікую пропозиції з боку фінансових організацій, необов’язково банків, про допомогу фермерам у викупі паїв, які зараз знаходяться в оренді», – зазначає Тетяна Поплавська, що представляє банк «Кредит Дніпро».
За словами експерта, дані опитувань свідчать про те, що до продажу пропонується лише 10% всього банку оброблюваної землі.
«Відповідно, обмеження щодо можливості придбання – по 100 гектарів і тільки фізичними особами – буде впливати на продуктову пропозицію», – прогнозує банкір.
У свою чергу, глава правління банку «Альянс» Юлія Фролова зазначає, що максимальної активності в даному сегменті кредитування очікувати можна лише через 2 роки після запуску ринку.
«Сподіваємося, що в цьому сегменті буде серйозна державна підтримка у вигляді компенсації відсоткових ставок за такими кредитами», – заявляють в «Альянсі».
За словами Юлії Фролової, максимальна ставка, що дозволяє агрогосподарствам не тільки обслуговувати борг, а ще й розвивати бізнес, досягає 3% річних.
«Вже сьогодні банки, що працюють в сегменті агро, розробляють кредитні продукти, які дозволяють агропідприємствам отримати фінансування на купівлю землі», – говорить банкір, додаючи, що для залучення позикових коштів за доступною ціною фермери також зможуть надати свою землю в заставу банку.
Читайте також: СПЕКА НАБЛИЖАЄТЬСЯ: найгарячіші акції від українських банків на травень-червень
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами директора департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг Нацбанку Ольги Максимчук, нинішній рівень фінансової грамотності українців не дозволяє розширити перелік фінансових установ, які можуть залучати кошти фізосіб.
Коментарі (0)