Пишний закликав держбанки підвищити ставки за депозитами

Про це голова Національного банку України Андрій Пишний заявив під час засідання Ради фінансової стабільності

Державні банки мають розробити депозитні продукти, які б захистили кошти громадян від інфляції, яка за підсумками 2023 року може перевищити 30%, передає Banker з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

«Голова НБУ окремо відзначив необхідність розроблення державними банками депозитних продуктів, які б захистили кошти громадян від інфляційного знецінення, особливо враховуючи безпрецедентні обсяги соціальних та інших виплат, які здійснює Міністерство фінансів громадянам та військовим», – зазначається у повідомленні.

Учасники зустрічі також обговорили безпрецедентний структурний профіцит ліквідності банківської системи, який наразі стримує конкуренцію банків за вкладників та підвищує чутливість валютного ринку до ситуативних факторів. Однак він водночас створює потенціал для розширення фінансування державного бюджету на ринкових засадах через розвиток внутрішнього боргового ринку.

З огляду на це міністр фінансів Сергій Марченко подякував керівництву Нацбанку за підвищення для банків нормативу обов’язкового резервування за поточними рахунками в гривні та в іноземній валюті на 5 в. п. Водночас НБУ дасть змогу банкам покривати до 50% від загального обсягу обов’язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП.

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (5 – 9 грудня)

Перелік відповідних цінних паперів, що включатимуться в покриття обов’язкових резервів, визначатиметься рішенням Національного банку на основі пропозицій Міністерства фінансів.

«Учасники засідання погодилися, що активізація внутрішніх залучень має суттєво знизити ризики емісійного фінансування, та домовились про узгодження критеріїв бенчмарк-ОВДП до 11 січня 2023 року», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)