План відновлення України оцінюється у $750 млрд – Кабмін

график

Понад $350 млрд буде надано на реалізацію 580 проєктів у період з 2023 по 2025 рік.

Важливим джерелом повоєнного відновлення України є конфісковані активи рф та російських олігархів. Про це на конференції з відновлення України в Лугано заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

За словами глави Кабміну, план післявоєнного відновлення України вже оцінюється у $750 млрд:

  • понад $350 млрд буде надано на реалізацію 580 проєктів у період з 2023 по 2025 рік;
  • понад $400 млрд країни ЄС виділять у рамках реалізації 270 проєктів у 2026-2032 роках.

Важливим джерелом повоєнного відновлення України стануть конфісковані активи рф та російських олігархів, уточнює Денис Шмігаль.

Крім того, серед джерел прем’єр-міністр згадав бюджет України, інвестиції приватного сектору, міжнародні гранти, пільгові кредити міжнародних організацій та позабюджетні внески приватних осіб та корпорацій.

Директор ЄБРР у ​​країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, у свою чергу, заявив, що конфісковані активи агресора мають становити 60% фінансування повоєнного відновлення України, тоді як 40% – інвестиції приватного сектору.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто також зазначити, що відповідно до проєкту плану відновлення передбачено щорічне зростання ВВП України на 7% за десять років плюс інвестиції в економіку у розмірі $750 млрд.

За словами голови парламентського фінкомітету Данила Гетьманцева, у якості «нульової точки» реалізації такого плану, що включає 15 національних програм, Україна має намір встановити верховенство права. Крім того, країна налаштована на завершення реформ корпоративного управління та публічного сектору, що передбачає скорочення кількості держслужбовців та підвищення престижу держслужби.

доллар, евро

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави ЄЦБ, не варто розраховувати на те, що світова економіка повернеться до низькоінфляційного середовища, в якому перебувала протягом останнього десятиліття.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)