Платіжна інфраструктура України переходить на ISO20022: названо терміни

Стандарт ISO20022 – це «фінансовий есперанто», що стосується не тільки банківської сфери, зазначають в Нацбанку.

НБУ анонсував перехід українських банків на міжнародний стандарт ISO20022. Мета ініціативи – модернізація фінансової інфраструктури країни, підвищення конкурентоспроможності України та її інтеграція зі світовими ринками, передає Banker.ua.

НБУ продовжує працювати над переходом українських банків на міжнародний стандарт ISO20022 з метою подальшої автоматизації та здешевлення транзакцій, а також підвищення гарантованості їхньої доставки та безпеку.

За словами фахівців Нацбанку, використання стандарту ISO 20022 дозволить не тільки гармонізувати платіжний простір України зі світовим, але й підвищить рівень роботи з платежами, посприяє посиленню захисту інформації та забезпечить реалізацію нових автоматизованих процесів, що покривають повний життєвий цикл платежів.

Також серед переваг впровадження стандарту регулятор вказує появу і забезпечення роботи нових платіжних інструментів і гравців платіжного ринку, розширення реквізитів платежів за рахунок необхідної додаткової інформації, а також розширення функціоналу існуючих платіжних інструментів та введення нових.

В рамках трансформації платіжної інфраструктури в I кварталі 2021 року буде запущено тестовий стенд СЕП нового покоління, завдяки чому для початку практичного відпрацювання та реалізації стануть доступними перші формати кредитного переказу на базі ISO20022.

У II кварталі планується опублікувати всі версії специфікацій повідомлень і технічної документації, які будуть реалізовуватися в промисловому режимі СЕП.

Фінальну дату переходу платіжної інфраструктури на ISO20022 буде визначено на підставі аналізу результатів тестування з банками.

Також наголошується, що регулятор розробив низку моделей стандарту за такими напрямками, як кредитний і дебетовий перекази (переказ з ініціативи платника та з ініціативи одержувача грошових коштів/стягувача відповідно), управління рахунками та лімітами, а також «особливі випадки і розслідування» (уточнення реквізитів, неможливість виконання платіжної інструкції, розслідування платежу тощо).

Читайте також: Олександр Холод (директор ШвидкоГроші): «Ми даємо право вибору найзручнішого способу кредитування»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з метою підвищення інформаційної безпеки і посилення кіберзахисту банків НБУ вводить новий вид контролю, спрямований на вдосконалення організації діяльності фінустанов в умовах кіберзагроз. Йдеться як про виїзні перевірки, так і про нагляд, що здійснюється фахівцями Нацбанку в сфері кіберзахисту та інформаційної безпеки дистанційно.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)