В Україні платіжні картки банків РФ та Білорусі тепер поза законом – НБУ

card

 «Вимкнення» в Україні російських та білоруських платіжних карток – черговий крок у рамках фінансової оборони країни.

Платіжні картки банків РФ та Білорусі в Україні більше не працюють, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Згідно з рішенням НБУ платіжні картки, емітовані банками держав-агресорів, в Україні більше не працюють.

Так, з 1 березня регулятор оголосив карти банків РФ та Республіки Білорусь поза законом, а саме:

  • заборонив зараховувати кошти на рахунки клієнтів-фізособ з переказів, які були ініційовані з використанням карток, емітованих банками держав-агресорів – Російської Федерації та Білорусі;
  • заборонив приймати в Україні платіжні картки, емітовані банками РФ та Республіки Білорусь (заборона поширюється також на розрахунки, видачу готівки та перекази).
Головний Telegram-канал банкірів

За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, заборона на роботу таких карток у країні – черговий крок, зроблений регулятором у рамках фінансової оборони України.

Таким чином, зазначають у Нацбанку, вдасться зупинити фінансову підтримку озброєної агресії щодо України та позбавити ворога можливості постачати кошти терористам та їхнім посібникам.

Варто зазначити, що раніше Mastercard відрізав підсанкційним російським банківським установам доступ до своєї платіжної мережі.

Такий самий захід у відповідь на санкції, запроваджені міжнародною спільнотою після військового вторгнення військ РФ на територію України, застосувала і міжнародна платіжна система Visa.

Крім того, Європейський Союз в середу затвердив відключення від міжнародної системи SWIFT низки банків з РФ та заборонив з 12 березня експортувати на територію держави-агресора євробанкноти.

credit card

Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що заборона експорту євро в РФ вдарить по великому російському бізнесу, по курсу рубля і суттєво обмежить надходження іноземної валюти до держави-агресора.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)