Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Податкові надходження від обмінників можуть зрости на 1 млрд грн на рік: що зміниться
За підсумками 2021 року небанківські пункти обміну валют заплатили лише 7 млн гривень податку на прибуток.
Небанківські пункти обміну валют можуть оподаткувати внеском у 20 000 гривень на місяць. З такою пропозицією виступили Нацбанк України та голова парламентського фінкомітету Данило Гетьманцев, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
НБУ та голова фінкомітету Ради пропонують запровадити авансову сплату податку на прибуток для небанківських пунктів обміну валют у розмірі трьох мінімальних зарплат.
Як написав на своїй сторінці у Facebook Данило Гетьманцев, він уже зареєстрував у парламенті ініційований Нацбанком проєкт закону «про запровадження авансового внеску з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи небанківських фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі».
За словами голови Комітету, суму авансового платежу можна буде вирахувати з податку на прибуток за підсумками діяльності небанківського пункту обміну валют. У той же час, додає він, якщо розмір цього податку поступатиметься сумі прибутку, або ж прибутку за той чи інший місяць зовсім не буде, аванс повернуто все одно не буде.
Данило Гетьманцев звертає увагу на те, що обмін валют завжди вважався одним із найбільш прибуткових бізнесів, власники яких залишалися «на плаву» у тому числі й у кризові часи в умовах курсових коливань.
У той же час, за підсумками 2021 року небанківські пункти обміну валют заплатили лише 7 млн гривень податку на прибуток: у середньому кожен обмінник із 4000 працюючих в Україні заплатив минулого року 1700 гривень.
На думку Гетьманцева, завдяки новій ініціативі податкові надходження до бюджету від небанківських обмінників зростуть приблизно на 1 мільярд гривень на рік.
Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що Ольга Максимчук, яка очолювала Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг з 2020 року, завершила роботу в Нацбанку.
Коментарі (0)