Податкові надходження від обмінників можуть зрости на 1 млрд грн на рік: що зміниться

гривна

За підсумками 2021 року небанківські пункти обміну валют заплатили лише 7 млн ​​гривень податку на прибуток.

Небанківські пункти обміну валют можуть оподаткувати внеском у 20 000 гривень на місяць. З такою пропозицією виступили Нацбанк України та голова парламентського фінкомітету Данило Гетьманцев, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

НБУ та голова фінкомітету Ради пропонують запровадити авансову сплату податку на прибуток для небанківських пунктів обміну валют у розмірі трьох мінімальних зарплат.

Як написав на своїй сторінці у Facebook Данило Гетьманцев, він уже зареєстрував у парламенті ініційований Нацбанком проєкт закону «про запровадження авансового внеску з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи небанківських фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі».

За словами голови Комітету, суму авансового платежу можна буде вирахувати з податку на прибуток за підсумками діяльності небанківського пункту обміну валют. У той же час, додає він, якщо розмір цього податку поступатиметься сумі прибутку, або ж прибутку за той чи інший місяць зовсім не буде, аванс повернуто все одно не буде.

Головний Telegram-канал банкірів

Данило Гетьманцев звертає увагу на те, що обмін валют завжди вважався одним із найбільш прибуткових бізнесів, власники яких залишалися «на плаву» у тому числі й у кризові часи в умовах курсових коливань.

У той же час, за підсумками 2021 року небанківські пункти обміну валют заплатили лише 7 млн гривень податку на прибуток: у середньому кожен обмінник із 4000 працюючих в Україні заплатив минулого року 1700 гривень.

На думку Гетьманцева, завдяки новій ініціативі податкові надходження до бюджету від небанківських обмінників зростуть приблизно на 1 мільярд гривень на рік.

экономист

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що Ольга Максимчук, яка очолювала Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг з 2020 року, завершила роботу в Нацбанку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)