Чи слід очікувати на суттєве подорожчання кредитів для клієнтів банків: коментар НБУ

графики

При визначенні вартості кредитів банки орієнтуються на фактичну вартість фондування.

У нинішніх умовах на суттєве подорожчання кредитів для клієнтів українських банків не слід очікувати. Про це у повідомленні на своїй сторінці у Facebook написав голова НБУ Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

За словами керівника НБУ, на тлі невизначеності щодо майбутнього рівня доходів під час війни попит у роздрібному кредитуванні очікувано скоротився.

«Гривневі кредити на нерухомість зменшилися за березень-травень на 0.3 млрд гривень, автокредити – на 1.4 млрд гривень, кредити на поточні потреби – на 9.6 млрд гривень», – зазначає Кирило Шевченко, додаючи, що при цьому вже простежуються перші ознаки пожвавлення у цьому сегмент.

Глава Нацбанку вважає, що очікувати на суттєве подорожчання кредитів для клієнтів банків у нинішніх умовах не варто.

Так, пояснює він, щодо вартості кредитів банки орієнтуються на фактичну вартість фондування, а остання значно нижча за облікову ставку.

«Середня вартість гривневих ресурсів у великих банках становить близько 4% річних у гривні. І навіть якщо банки піднімуть ставки за депозитами, це відбуватиметься поступово та вплине на загальну вартість фондування дуже помірно», – зазначає Кирило Шевченко.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, додає голова НБУ, зростання ставок за кредитами стримується за рахунок конкуренції банків за якісних позичальників.

За його словами, сьогодні робота банків зосереджена на підтримці клієнтів шляхом запровадження кредитних канікул та реструктуризації, що дозволяє зменшити ймовірність дефолтів позичальників.

«Переконаний, що умови, які банки пропонують клієнтам, враховуватимуть їх фінансовий стан і відповідатимуть сучасним реаліям», – зазначає голова Нацбанку.

НБУ

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови правління Юнекс Банку Олексія Карчажкіна, різке зростання облікової ставки та вартості фондування напевно підштовхне банки до необхідності підвищення ставок за кредитами та комісіями.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)