У січні-червні банкрути направили на погашення вимог кредиторів понад 1 млрд грн – ФГВФО

гривна

На задоволення вимог кредиторів спрямовуються кошти, одержувані від активів банкрутів.

З січня до червня 2022 року неплатоспроможні банки направили на погашення вимог кредиторів 1 078,0 млн гривень, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані ФГВФО.

Згідно з інформацією, оприлюдненою Фондом гарантування вкладів фізосіб, у першому півріччі 2022-го банкрути погасили вимоги своїх кредиторів на загальну суму 1 078,0 млн грн.

На погашення вимог третьої черги банки, що ліквідуються ФГВФО, направили 10,5 млн гривень, тоді як у рамках погашення четвертої виплатили 18,3 млн грн.

Що ж до вимог кредиторів п’ятої черги (йдеться про вимоги Нацбанку, що виникли внаслідок зниження вартості застави, наданої для забезпечення рефінансу та повернення банкнот/монет, які були передані на зберігання НБУ), то тут виплати за перше півріччя 2022-го склали 945 ,0 млн грн.

На погашення вимог кредиторів сьомої черги у зазначений період було направлено 104,1 млн гривень: йдеться про юридичних осіб та не пов’язаних з банком осіб.

Позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів протягом перших двох кварталів склало 54,3 млн гривень (53,8 млн з цієї суми – НБУ).

Головний Telegram-канал банкірів

Загалом станом на 1 липня банки, що ліквідуються ФГВФО, встигли задовольнити вимоги своїх кредиторів на загальну суму 58 155,9 млн гривень: 17 017,3 млн було направлено на виплати забезпеченим кредиторам, у тому числі і 15 736,7 млн ​​гривень – НБУ.

У Фонді гарантування вкладів нагадують, що задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних фінустанов направляються кошти, одержувані від продажу їхнього майна. При цьому вимоги багатьох кредиторів залишаються незадоволеними через погану якість активів таких банків та відповідно низьку реальну їхню вартість.

У рамках вирішення цього питання Фонд гарантування вживає заходи, спрямовані на притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб, чиї дії завдали шкоди неплатоспроможним банкам. Кошти, що стягуються внаслідок цієї діяльності, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів банків.

ФГВФЛ

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними ФГВФО, сума вкладів фізосіб в українських банках зростає: протягом червня громадяни та ФОП поклали на депозити ще 30,4 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)