Половину кредитного портфеля банків становлять непрацюючі кредити

Майже половина кредитного портфеля банків – це непрацюючі кредити (NPLs). Кількість таких кредитів – один з показників, що сигналізують про стан фінансового сектора. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку України.

На сьогодні всі непрацюючі кредити визнані банками, рівень покриття їх резервами постійно зростає і на даний момент складає приблизно 95%. Тому в подальшому непрацюючі кредити істотно не вплинуть на фінансові результати і капітал банків.

Тягар, від якого ніяк не може позбутися банківська система України, є результатом негативних практик минулого – низьких стандартів кредитування, масового кредитування пов’язаних з власниками банків осіб і значної концентрації кредитів – на які наклалися дві кризи (2008-2009 і 2014-2016 років) і недостатня захищеність прав кредиторів.

Банкам слід і далі розчищати баланси – проводити реструктуризацію, списувати або продавати непрацюючі кредити, відзначає НБУ.

Створено окремий розділ на сайті НБУ, який дозволяє ретроспективно побачити, як росли обсяги NPL на балансах банків. Це болісне нагадування про наслідки активної кредитної експансії, яка не повинна відбуватися за рахунок збільшення ризиків для фінансової стабільності.

Крім того, це перший із серії дашборда Національного банку, присвячених індикаторами фінансової стабільності – показниками, які Національний банк відстежує, щоб контролювати ризики, зокрема системні, і своєчасно на них реагувати.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зазначив, що станом на 1.01.2020 р майже 85% вартості активів банків, переданих в управління Фонду, становили кредити, і третина їх сумарної балансової вартості – відсотки, нараховані вже під час тимчасової адміністрації та ліквідації.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)