Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ оновив Положення про ліцензування банків: що змінилося
Нацбанк розширив списки ознак небездоганної ділової репутації фізичних та юридичних осіб.
НБУ оновив Положення про ліцензування банків, повідомляє Banker.ua із посиланням на прес-службу регулятора.
Відповідно до постанови Правління Нацбанку № 155, з 23 липня НБУ приймає від банків документи як у паперовому, так і в електронному вигляді.
Крім того, нові норми визначають випадки, коли НБУ має право наполягати на наданні юрособою, яка набуває або збільшує суттєву участь у банку, документів для підтвердження того, що кошти, які будуть вноситись до капіталу банку, розміщені на рахунках у фінустановах у безготівковій формі.
Також постанова визначає випадки, коли фізособа, яка бере або збільшує суттєву участь у банку, може не подавати до НБУ описані вище документи.
Оновлення Положення про ліцензування банків передбачає розширення списків ознак небездоганної ділової репутації фізичних та юридичних осіб.
Серед юросіб з небездоганною репутацією зазначаються ті, що зареєстровані або є податковими резидентами країн-агресорів, а також перебувають на їхній території; особи, які внесені до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності.
Плюс ознаками небездоганної репутації юрособ є публічні обтяження, заборона на торгівлю цінними паперами або зупинення розміщення акцій у зв’язку з визнанням недобросовісної емісії та володіння істотною участю у фінансовій установі, у тому числі й іноземній, віднесеній до категорії неплатоспроможних.
Що ж до фізосіб, то до списку потрапили громадяни, платники податків та мешканці держав-агресорів, а також ті, хто був звільнений з посади судді, прокурора, працівника правоохоронних органів, держслужби чи служби в органах місцевого самоврядування у зв’язку із притягненням до дисциплінарної відповідальності.
Серед ознак небездоганної репутації фізособи згадуються також застосування щодо нього дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на адвокатську, нотаріальну діяльність, діяльність приватного виконавця чи арбітражного управляючого.
Також у переліку набуття законної сили рішенням суду стосовно особи за порушення вимог антикорупційного законодавства, законодавства з питань фінмоніторингу та законодавства про фінансові послуги.
Крім того, ознакою небездоганної репутації фізособи є володіння ним суттєвою участю у фінустанові, а також перебування у складі органу управління або на посаді керівника банку, визнаного банкрутом.
Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з січня по червень на рахунки неплатоспроможних банків, що ліквідуються ФГВФО, надійшло 1 738,9 млн гривень.
Коментарі (0)