НБУ оновив Положення про ліцензування банків: що зміниться

Здание Нацбанка, Киев

Зміни, внесені в рамках постанови Правління НБУ №154, набули чинності 29 грудня 2021 року.

НБУ оновив Положення про ліцензування банківських установ, затвердивши низку вимог, включаючи ті, що стосуються стратегії банків та колективної придатності їхнього керівництва, пише Banker.ua.

Відповідно до норм оновленого Положення про ліцензування банків, регулятором встановлено вимоги, що передбачають колективну придатність Ради та правління фінустанови з метою підвищення ефективності управління.

Нові правила передбачають наявність у щонайменше половини членів ради 3-річного досвіду роботи в банківському/фінансовому секторах, а також знань та навичок, необхідних для прийняття ключових рішень.

При цьому оцінювання колективної придатності здійснюється як радою фінустанови, так і регулятором (у разі невідповідності НБУ може вимагати внесення змін до персонального складу ради чи правління).

Головний Telegram-канал банкірів

Зміни торкнулися й основних кваліфікаційних вимог, які пред’являються до головного ризик-менеджера та головного комплаєнс-менеджера (йдеться про профпридатність та бездоганну ділову репутацію).

Зазначається також, що відповідно до нововведень, банки мають подати регулятору до 5 лютого наступного року анкети головного ризик-менеджера та головного комплаєнс-менеджера, які отримали дані посади у період до 5 серпня 2021-го.

Крім того, Нацбанк оновив процедури отримання суттєвої участі в банку, а також уточнив умови відкриття закордонними банками філій в Україні, визначивши механізм скасування рішення про погодження придбання або збільшення суттєвої участі у банку та зобов’язав фінустанови повідомляти регулятора про факти придбання або збільшення/зменшення суттєвої участі.

Здание с надписью Банк

Читайте також: Як зберегти свої гроші: огляд депозитів українських банків (грудень 2021)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з оцінкою стійкості, станом на 1 січня 2021 року з усіх держбанків України додаткового капіталу не потребували «Приват» та «Укргазбанк».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)