Для банків та банківських груп: НБУ затвердив Положення про організацію процесу ICAAP

банковская отчетность

Нові вимоги набудуть статусу обов’язкових через 3 роки з дня опублікування Закону України № 1587-ІХ.

Розробити та затвердити документи, що регламентують процес ICAAP, банкам потрібно до 1 січня 2023-го, а банківським групам – до 1 липня того ж року, повідомляє Banker.ua.

В рамках приведення банківського законодавства України у відповідність до норм ЄС та імплементації рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду НБУ затвердив Положення щодо організації процесу оцінки достатності внутрішнього капіталу в банківських установах та групах.

Процес оцінки достатності внутрішнього капіталу (ICAAP) впроваджується регулятором відповідно до Закону України № 1587-ІХ1, уточнює прес-служба Нацбанку.

Так, уточнюють у НБУ, ICAAP – це внутрішній процес, який передбачає самостійну оцінку банком достатності капіталу, який необхідний установі для покриття всіх суттєвих ризиків та дотримання регуляторно-наглядових вимог Нацбанку.

Крім того, процес ICAAP є частиною системи управління ризиками банку і покликаний забезпечити наявність у фінустанові потрібного обсягу капіталу для досягнення ним бізнес-цілей як у звичайних ситуаціях, так і в стресових.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до термінів запровадження нових вимог, то обов’язковими вони стануть згідно із Законом України № 1587-ІХ через 3 роки з моменту опублікування документа.

Так, до 1 січня 2023 року банкам буде необхідно розробити документи, що регламентують процес ICAAP, а також затвердити їх. До 1 липня 2023 року аналогічну роботу мають виконати відповідальні особи банківських груп.

У 2024 році банківські установи та групи почнуть подавати регулятору звіти про IСAAP у тестовому режимі.

У повідомленні Нацбанку також зазначається, що Положення щодо організації процесу IСAAP (оцінка достатності внутрішнього капіталу) було затверджене постановою Правління НБУ № 161 30 грудня 2021 року і набуло чинності у четвер 6 січня.

графики

Читайте також: Топ подій: Яким був 2021 фінансовий рік

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк оприлюднив список фінустанов, які у грудні минулого року отримали попередження або були оштрафовані за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)