Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Попит на іпотечні кредити зріс вперше від початку 2022 року, – опитування НБУ
За підсумками четвертого кварталу минулого року банки також зафіксували збільшення інтересу бізнесу до кредитування.
У жовтні-грудні минулого року банки зазначили зростання кредитного попиту з боку бізнесу та вперше за рік – відновлення попиту населення на іпотечні кредити. Про це свідчить опитування НБУ з-поміж кредитних менеджерів 27 банків, яке відбувалося з 16 грудня 2022 року до 12 січня 2023 року, передає Banker.ua.
Водночас фінустанови зазначили посилення стандартів усіх видів кредитування та зниження рівня схвалення заявок, за винятком іпотеки. Банки в подальшому очікують на стримане зростання попиту на кредити для бізнесу та іпотеку, а також прогнозують посилення всіх видів ризиків.
Так, у четвертому кварталі інтерес корпоративних позичальників було зосереджено на гривневих та короткострокових кредитах. Попит на позики з боку бізнесу стримували високі відсоткові ставки та відсутність капітальних інвестицій. Більшість банків знову посилили стандарти корпоративного кредитування. Також не зафіксовано зростання попиту населення на споживчі кредити.
Проте вперше з початку 2022 року банки зафіксували поновлення попиту населення на іпотеку, зокрема через вигідніші відсоткові ставки. Значно зросли відсотковий, валютний та операційний ризики, але вперше за чотири квартали знизився ризик ліквідності.
У 2023 році фінустанови очікують на помірне покращення динаміки кредитування бізнесу та скорочення роздрібного кредитного портфеля. Банки розраховують на зростання фондування, прогнозуючи приплив коштів як з боку населення, так само й бізнесу.
Більшість банків очікують на погіршення якості кредитного портфеля, однак частка таких установ зменшилася. Також банки очікують на посилення всіх видів ризиків у найближчі три місяці.
Читайте також: Страхування в умовах війни: тренди та виклики. Опитування СК
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з березня по вересень 2022 року нове іпотечне кредитування майже не проводилося, у вересні – жовтні було видано трохи більше ста іпотечних кредитів із середнім обсягом близько 1 млн гривень.
Коментарі (0)