Попит на іпотеку з березня по вересень майже зник

Створення нової пропозиції житла сповільнилося

Із березня до вересня 2022 року нове іпотечне кредитування майже не здійснювалося, у вересні – жовтні було видано трохи більш як сто іпотечних кредитів із середнім обсягом близько 1 млн гривень, передає Banker з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

«З березня до вересня нове іпотечне кредитування майже не здійснювалося, позики були поодинокими. У вересні – жовтні було видано трохи більш як сто іпотечних кредитів із середнім обсягом близько мільйона гривень, майже всі – на вторинному ринку», – йдеться у звіті про фінансову стабільність, грудень 2022 року.

У НБУ зауважують, що попит на житло залишається слабким та нестійким: інтерес нечисленних покупців залежить від інтенсивності обстрілів населених пунктів. Створення нової пропозиції житла сповільнилось. Разом із руйнуванням житлового фонду через обстріли це призведе до скорочення пропозиції житла найближчим часом, а в перспективі – до його можливого дефіциту.

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (19–23 грудня)

Заявлені ціни купівлі переважно зростають, тоді як орендні ціни залишаються майже вдвічі нижчими за довоєнний рівень.

Зазначається, що іпотечний ринок до завершення війни залишатиметься малоактивним через високі ризики. Дещо підвищити попит на іпотеку можуть державні програми підтримки кредитування Доступна іпотека та єОселя.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, у додатку Дія запустили програму єОселя.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)