Ще одна компанія отримала штраф за порушення «колекторського закону»

телефонная трубка

Стало відомо, кого та за які порушення оштрафував Нацбанк на 51 000 гривень.

Ще один колектор поплатився за неналежну поведінку по відношенню до клієнта при врегулюванні простроченої заборгованості, повідомляє Banker.ua, посилаючись на дані прес-служби Національного банку.

14 січня Комітет, який регулює діяльність небанків, виписав штраф компанії «Містер Кеш» (ЄДРПОУ 42987483), яка допустила порушення вимог щодо етичної поведінки при врегулюванні простроченої заборгованості.

Так, за неналежну поведінку при взаємодії із споживачами регулятор оштрафував зазначену компанію на суму 51 000 гривень.

Варто зазначити, що ТОВ “Містер Кеш” порушило вимоги ЗУ “Про споживче кредитування”, прописані у статті 25 “колекторського закону”.

Головний Telegram-канал банкірів

Відповідно до закону № 1349-ІХ, усі компанії, які надають колекторські послуги в Україні, мають бути акредитовані регулятором та внесені до спеціального Реєстру. Заборона на надання послуг із врегулювання простроченої заборгованості поширюється на компанії та учасників ринку, які не включені до бази.

Крім того, законодавство обмежує можливість набуття статусу колекторської компанії юрособами, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях України або в зоні проведення ООС.

Також, зазначають у НБУ, кредитори, які не є фінустановами, що мають право на видачу позик або надання послуг з факторингу, мають припинити здійснення врегулювання простроченої заборгованості самостійно та залучити для виконання цієї роботи колекторську компанію.

Не потребують реєстрації фінустанови, що регулюють «прострочення» виключно у власних інтересах, ФГВФО, юрособи, що регулюють заборгованість за ЖКП та подібні послуги.

Для кредитодавців, що залучають до врегулювання компанії, що не входять до Реєстру, передбачено штраф у розмірі від 5 000 до 8 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

сотрудник Нацбанка

Читайте також: Розкажіть мені про гроші: 7 подкастів про фінанси, які варто послухати

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що до 31 грудня 2021 року на небанківському ринку працювали 62 колекторські компанії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)