Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Порятунок економіки єврозони поставили на паузу: що відбувається
Якщо європейці не домовляться, урядам країн ЄС доведеться діяти самостійно, позичаючи гроші на ринках і нарощуючи борги.
Міністри фінансів ЄС так і не змогли домовитися про те, як рятувати постраждалу від пандемії COVID-19 єврозону. Багатогодинні нічні перемовини, які почалися увечері у вівторок і затягнулися до ранку середи, було поставлено на паузу і перенесено на четвер, 9 квітня, передає Banker.ua.
Групи держав, одну із яких очолює Італія, а іншу – Нідерланди, розійшлися в думках щодо умов для кредитних ліній з фонду порятунку єврозони, а також можливості об’єднання боргів.
Відомо, що на порядку денному – узгодження трьох ключових ініціатив, спрямованих на запобігання масовим банкрутствам в єврозоні.
Перша ініціатива, про яку йдеться, являє собою план перестрахування з тимчасового безробіття на суму 100 мільярдів євро. Цей план передбачає виплату компенсації співробітникам за втрачений дохід, здійснювану компаніями.
Друга зав’язана на видачі Європейським інвестиційним банком дешевих кредитів компаніям з ЄС. Третя ж передбачає використання коштів з фонду порятунку єврозони (ESM): так, будь-яка країна, яка використовує єдину валюту, може отримати кредитну лінію на певних умовах.
При цьому Італія виступає проти кредитних ліній ESM, а Нідерланди та Німеччина відкидають будь-яку пропозицію стосовно об’єднання боргу.
Також відомо, що в разі, якщо дії європейців не будуть скоординовані і угоди не буде досягнуто, урядам доведеться діяти самостійно, позичаючи гроші на ринках і нарощуючи борги.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що лідерам ЄС ось уже 2 тижні не вдається дійти згоди щодо порятунку економіки єврозони: країни, що найбільше постраждали від спалаху коронавірусу, й досі не змогли достукатися до «консервативного північного блоку».
Коментарі (0)