Верховна Рада проголосувала за посилення незалежності НБУ

Ухвалення закону про посилення незалежності Нацбанку – одна з умов виконання зобов’язань перед МВФ українською стороною.

Верховна Рада прийняла закон №5850 стосовно діяльності Нацбанку, що покликаний позитивно вплинути на рівень корпоративного управління в НБУ, передає Banker.ua.

Як повідомляє прес-служба регулятора, внесення змін до деяких законів України щодо діяльності НБУ у вівторок підтримали 255 народних обранців.

Закон №5850, положення якого відповідають світовим стандартам управління в центробанках, покликаний удосконалити порядок взаємодії між Радою і Правлінням НБУ.

Так, документ посилює вимоги і встановлює обмеження, що пред’являються до осіб, які призначаються на керівні посади в НБУ, підвищує ефективність процесу управління золотовалютним резервом і нормує питання, що вимагають коригування в зв’язку з розширенням функцій Нацбанку в низці сфер: йдеться про регулювання ринків небанківських фінпослуг, валютне регулювання і нагляд, а також контроль та регулювання діяльності з питань готівкового обігу.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами голови Нацбанку, реалізація змін, передбачених законом №5850, позитивно вплине на діяльність і рівень корпоративного управління в НБУ.

«Посилиться наша фінансова незалежність, ми також зможемо повною мірою використовувати всі інструменти управління золотовалютними резервами, більш ефективно і професійно виконувати свої функції в цій сфері», – зазначив Кирило Шевченко.

Крім того, наголошується в повідомленні регулятора, 19 жовтня парламент прийняв закон №5852, який передбачає внесення змін до закону про державні закупівлі, і закон №5853 про внесення змін до статті 33 Бюджетного кодексу в частині уточнення інформації, яка подається НБУ для складання Бюджетної декларації.

Читайте також: Автомобіль прямо зараз: де оформити автокредит в жовтні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк оновив Положення про депозитарну та клірингову діяльність: даний крок спрямовано на вдосконалення процесів взаємодії регулятора з клієнтами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)