Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Повоєнне відновлення України коштуватиме 4,8 трлн гривень – KSE
Внаслідок бойових дій в Україні було зруйновано та пошкоджено майже 121 000 житлових будинків.
На відновлення України після війни, розв’язаної російським агресором, знадобиться щонайменше 4,8 трлн гривень. Таку оцінку озвучили експерти KSE Institute у рамках проєкту «росія заплатить», повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.
За даними KSE, повоєнне відновлення України після руйнувань, зафіксованих внаслідок дій російського агресора, коштуватиме 4,8 трлн гривень або $165,1 млрд.
Так, прямі збитки від пошкодження та руйнування інфраструктури, а також житлових та нежитлових будівель на сьогоднішній день оцінюються в $95,5 млрд або більше 2,6 трлн гривень.
Зокрема, внаслідок бойових дій в Україні було зруйновано та пошкоджено майже 121 000 житлових будинків (38% від загального обсягу прямих втрат). Тут сума збитків оцінюється в $36,6 млрд.
Що ж до інфраструктури, то тут зафіксовано руйнування на суму $31,3 млрд: $25,4 млрд – від пошкодження майже 24 000 км доріг у країні.
Українським підприємствам з 24 лютого було завдано збитків на $8 млрд: йдеться про збитки як малого бізнесу, так і великих/середніх підприємств державної та приватної власності.
Крім того, з початку війни в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено 1371 освітніх закладів, 779 медустанов, 690 дитсадків, 563 культурні та релігійні споруди, 388 підприємств, 23 торгові центри, 18 цивільних аеропортів та понад 105 000 легкових авто.
Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються більш ніж у $23,3 млрд та враховують зниження обсягів виробництва, блокаду портів, а також подорожчання виробничих факторів.
Загальні збитки, завдані аграріям російським агресором, досягли $4,3 млрд.
У той же час, у KSE зазначають, що, порівняно з попередньою оцінкою, озвученою аналітиками школи 8 червня, загальна сума задокументованих збитків знизилася на $8,4 млрд. Сталося це насамперед на тлі надходження оновленої інформації від державних органів і уточнення рахунку за кількістю та середньою вартістю пошкоджень.
Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що радник Володимира Зеленського з економічних питань має сумнів щодо необхідності запуску нової програми співпраці з МВФ, доцільність якої постійно обговорюється.
Коментарі (0)