Якщо пожежа «з’їла» гривні: у НБУ розповіли, що робити з пошкодженими банкнотами

документы

НБУ не рекомендує самостійно порушувати цілісність «склеєних» внаслідок пожежі банкнот.

Гривневі банкноти, які були значно пошкоджені внаслідок пожежі, можна віддати на експертизу для відшкодування збитків, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані прес-служби НБУ.

Громадяни, чиї гривневі заощадження були значно пошкоджені вогнем, можуть віддати банкноти, що обгоріли, на експертизу для подальшого відшкодування збитків.

Для цього, зазначається у повідомленні НБУ, потерпілому слід звернутися до регіонального підрозділу грошового обігу Нацбанку, що працюють у Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.

Алгоритм дій при зверненні такий:

по-перше, слід зателефонувати до одного з регіональних підрозділів грошового обігу Нацбанку та уточнити, чи працює підрозділ, розташований у вашому місті, найближчими днями;

по-друге, у «комплекті» з пошкодженими банкнотами фахівцям НБУ потрібно надати довідку про пожежу, катастрофу тощо або вказати в заяві ситуацію, внаслідок якої було пошкоджено банкноти.

У той же час, Нацбанк не рекомендує самостійно порушувати цілісність банкнот, якщо пошкодження двох або більшої кількості купюр призвело до їхнього склеювання.

Головний Telegram-канал банкірів

У НБУ уточнюють, що в умовах дії воєнного стану регіональним підрозділам грошового обігу Нацбанку надано відповідні роз’яснення щодо прийому та обміну таких банкнот. Зроблено це з метою спрощення порядку обміну пошкоджених вогнем банкнот.

У Нацбанку звертають увагу на те, що постраждалі можуть розраховувати на відшкодування суми грошових знаків нацвалюти, які були виявлені фахівцями НБУ із цілісної групи пошкоджених банкнот, із втраченими внаслідок пожежі платіжними ознаками, але без ознак підробки.

Також у повідомленні НБУ зазначається, що у разі відсутності в регіоні клієнта підрозділу грошового обігу Нацбанку йому слід звернутися до уповноважених банків: йдеться про Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен банк та ПУМБ.

гривна

Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що найбільш затребуваною мішенню для фальшивомонетників у 2021 році були купюри номіналом 500 та 200 гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)