НБУ оновив правила ліцензування та реєстрації на ринку небанківських фінпослуг

Здание Нацбанка, Киев

На адаптацію до нових умов регулятор дає учасникам ринку перехідний період, що триватиме півроку.

Нацбанк України оновив правила ліцензування та реєстрації на ринку небанківських фінпослуг. Зміни зачепили й деякі нюанси діяльності небанківських фінустанов, пише Banker.ua.

НБУ повідомив про оновлення процедур ліцензування та реєстрації на ринку небанківських фінпослуг України.

Нововведення зачепили процес узгодження отримання суттєвої участі небанківськими фінустановами. Крім того, регулятор оптимізував перелік документів для отримання ліцензій та передбачив можливість включення фінустанов у реєстри одночасно з видачею дозволів на провадження діяльності.

Також Нацбанк оновив перелік вимог, що пред’являються до ділової репутації керівників компаній і процедури її оцінки, та вніс можливість для фізосіб та юросіб, щодо яких було виявлено ознаки небездоганної репутації, подати до НБУ клопотання про незастосування до нього подібних висновків.

Головний Telegram-канал банкірів

Плюс регулятор оновив вимоги до фінансового стану компаній, виділивши серед загальних такі, як дотримання умов забезпечення платоспроможності (для страхових компаній), наявність ресурсів для реалізації бізнес-плану (для страховиків та КС) та підтвердження джерел походження коштів для формування статутного капіталу (крім КС).

Також, згідно з вимогами, власний капітал небанківської установи (крім КС і страховиків) має перевищувати мінімальний статутний капітал. До того ж, компанії повинні дотримуватися обов’язкових норм, що обмежують ризики в рамках операцій з фінактивами.

У переліку нововведень прес-служба Нацбанку також вказує на встановлення процедури погодження керівників, головних бухгалтерів страховиків та об’єднаних КС.

На адаптацію до нових умов НБУ пропонує учасникам ринку перехідний період тривалістю півроку.

сотрудник Нацбанка Украины

Читайте також: Як зберегти свої гроші: огляд депозитів українських банків (грудень 2021)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор розширив повноваження інкасаторських компаній в рамках їхньої взаємодії з банківськими установами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)