Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Для всіх кредитодавців: НБУ уніфікував правила розрахунку вартості споживчих позик
Уніфікація правил для всіх кредитодавців забезпечить належний захист прав споживачів фінпослуг при оформленні споживчого кредиту, зазначають в Нацбанку.
З 14 липня небанківські фінустанови розраховуватимуть загальну вартість кредиту для споживача і реальну річну процентну ставку так, як це роблять банки з червня 2017 року, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби регулятора.
НБУ погодив правила розрахунку загальної вартості споживчого кредиту та реальної річної процентної ставки небанківськими фінустановами з вимогами, передбаченими Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості».
По-перше, зазначають в Нацбанку, завдяки внесенню змін до редакції угод про споживчі кредити, договори стануть простішими для розуміння. По-друге, небанківські фінустанови будуть розраховувати загальну вартість кредиту та реальну річну процентну ставку за договором про споживчий позику відповідно до спеціально встановленої методики.
В НБУ нагадують, що подібні підходи при розрахунку ключових показників вартості споживчих кредитів банки застосовують з червня 2017 року.
Уніфікація правил для всіх кредитодавців, зазначають в Нацбанку, забезпечить належний захист прав споживачів фінпослуг при оформленні споживчого кредиту.
Постанова НБУ № 49, що передбачає внесення змін до Правил розрахунку загальної вартості кредиту для споживача і реальної річної процентної ставки небанківськими фінустановами набуває чинності з 14 липня 2021 року.
Читайте також: Не подарунок, а прибуток: як інвестувати в дорогоцінні метали, щоб це було вигідно
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ встановив низку кваліфікаційних вимог до колекторів і затвердив заходи впливу до співробітників таких компаній, які порушують права споживачів при стягненні заборгованості.
Коментарі (0)