Чому у 2022 році прибутковість вкладів фізосіб більш ніж на 1-1,5% не зросте – думка

графики и отчеты

Помітне зростання ставок за депозитами реальне у разі появи у гривневих вкладів «конкурента», упевнені банкіри.

Цілком можливо, що протягом найближчих 3 місяців, якщо несприятлива інфляційна ситуація збережеться, регулятор вдасться до додаткового підвищення облікової ставки. Таке припущення у коментарі UBR.ua висловила голова ради НАБУ Олена Коробкова, повідомляє Banker.ua.

На думку голови ради Незалежної асоціації банків, ще один епізод підвищення ставки регулятором у січні-березні можливий на тлі недавнього посилення його риторики щодо боротьби з інфляцією шляхом застосування цього інструменту. Крім того, додає Олена Коробкова, цей крок може стати додатковим імпульсом до підвищення ринкових ставок.

Аналітик звертає увагу на те, що українські банківські установи останніми місяцями помітно активізували кредитування у нацвалюті: чистий портфель гривневих позик у 2021-му додав 40%.

На думку голови ради Асоціації, банківські установи у 2022 році активніше стимулюватимуть позичальників шляхом підвищення депозитних ставок. Таким чином, у поточному році прогнозується системне та водночас помірне підвищення як кредитних, так і депозитних ставок.

Головний Telegram-канал банкірів

Олексій Карчажкін, заступник голови правління «Юнекс Банку», у свою чергу, припускає, що ключова ставка вище 9,5-10% піднята не буде навіть при розвитку найбільш песимістичного сценарію.

Що ж до депозитів фізосіб, то, за словами експерта, тут зростання ставок спостерігатиметься протягом кількох місяців, але більш ніж на 1-1,5% доходність вкладів у 2022-му навряд чи зросте.

При цьому, вважають у «Юнекс Банку», ставки можуть піднятися суттєвіше, якщо у депозитів у нацвалюті з’явиться «гідний конкурент» у вигляді акцій та ОВДП.

Микита Малясов з ПУМБ вважає, що якщо підвищення депозитних ставок і відбудеться, то лише у гривні і здебільшого за терміновими вкладами – зростання можливе в межах +0,5-1%. У той же час, доходність депозитів у валюті, на його думку, залишиться на мінімальному рівні.

Варто зазначити, що 9 грудня регулятор ухвалив рішення щодо підвищення ключової ставки до 9% річних. На користь цього рішення на останньому засіданні 2021 року виступили сім із десяти членів КМП Нацбанку.

Помірне зростання ставки, повідомили в НБУ, має бути поєднане з такими заходами, як мобілізація надлишкової ліквідності в банківській системі.

Троє членів Комітету при цьому заявили про необхідність підвищення ставки у грудні до 9,5% у рамках повернення інфляції до мети у 2022 році.

Підвищення ставки до 9% минулого місяця спрогнозувало більшість українських банкірів, опитаних напередодні засідання Комітету.

валюта Украины

Читайте також: Топ подій: Яким був 2021 фінансовий рік

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Костянтина Хведчука з банку «Південний», зростання кредитних та депозитних ставок цього року не уникнути.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)