Бізнес не в настрої: названо причину грудневої «депресії» українських підприємців

здание НБУ

Можливість розширення штату працівників у найближчій перспективі розглядають лише підприємства торгівлі.

Нацбанк заявляє про чергову хвилю погіршення настроїв у лавах українських підприємців. Згідно з свіжим опитуванням НБУ, у грудні бізнес «зажурився» через збереження в країні карантинних обмежень, передає Banker.ua, посилаючись на дані регулятора.

Український бізнес проводив 2021 рік «не в настрої». За даними Нацбанку, минулого місяця ІОДА (індекс очікувань ділової активності, що щомісячно розраховується регулятором) впав до 48,6 пунктів. Місяцем раніше, у листопаді-2021, показник було зафіксовано на рівні 49,8.

Так, зазначають у НБУ, настрої у лавах українських підприємців та оцінки керівниками стану їхніх підприємств продовжують погіршуватися, і цього разу ключовою причиною «бізнес-депресії» стали карантинні обмеження, що зберігаються в країні.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, зазначають у Нацбанку, тривоги бізнесу пов’язані зі зростанням тарифів на енергоносії, збільшенням виробничих витрат, дефіцитом сировини, погіршенням епідемічної обстановки на глобальному рівні та зростанням загрози ескалації воєнного конфлікту.

За даними НБУ, якщо у листопаді секторальний індекс промисловців становив 50.7 пункту, то минулого місяця індикатор впав до позначки 49.0. Учасники опитування очікують на скорочення обсягу незавершеного виробництва та погіршення ситуації з новими експортними замовленнями.

Секторальний індекс підприємств торгівлі у грудні «сповз» з грудневих 50.0 до 49.6 пунктів, тоді як показник компаній, задіяних у сфері послуг, опустився до позначки 47.8 (місяцем раніше він становив 48.8 пунктів).

Індекс сфери будівництва, що очікує на скорочення кількості нових замовлень та падіння обсягів закупівлі сировини та матеріалів, показав місячне зниження з 50.4 до 47.2 пункту.

Крім того, додають у Нацбанку, український бізнес погіршив загальні оцінки щодо зайнятості: про збільшення чисельності працівників замислювалися у грудні лише підприємства торгівлі.

банковский отчет

Читайте також: Розкажіть мені про гроші: 7 подкастів про фінанси, які варто послухати

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку 2022 року небанківські фінустанови України почали звітувати за новими правилами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)