Не лише паніка: експерти назвали причини різкого ослаблення гривні у липні

гривна, доллар

Фундаментальних причин для зростання готівкового курсу в Україні вище за позначку 40 грн/$ небагато.

Найближчим часом готівковий курс гривні до долара може стабілізуватися на рівні 37-38 грн/$. Такий прогноз у коментарі Обозревателю озвучив голова відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращій, передає Banker.ua.

На думку аналітика Concorde Capital, паніка на валютному ринку спаде вже протягом найближчих двох тижнів: протягом серпня готівковий курс в Україні наближатиметься до офіційного рівня, і можливим стане курс у межах 37-38 грн/$.

Олександр Паращій зазначає, що фундаментальних причин для зростання готівкового курсу в Україні вище за відмітку 40 грн/$ небагато: крім панічних настроїв, шторм на валютному ринку провокує нестача готівкового долара.

Про те, що однією з причин поточної ситуації стала неможливість миттєво підкріпити обмінні каси готівкою, говорить і голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

За його словами, регулятор та банки вживають необхідних заходів, спрямованих на наближення курсу готівкового ринку до нового офіційного курсу.

«Питання зближення безготівкового та готівкового курсів носить технічний характер, який упирається в логістичні процеси, пов’язані із ввезенням готівкової валюти в Україну, та з підкріпленням кас банків у Києві та регіонах», – пояснює експерт.

Про майбутнє підвищення курсу гривні в обмінниках протягом найближчих тижнів говорить і заступник голови Ради Нацбанку Василь Фурман.

«Сьогодні, якщо ви дивитеся на курс гривні, відверто скажу, об’єктивних причин для такої девальвації просто немає», – заявив експерт в ефірі ТСН.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до ситуації на міжнародному валютному ринку, то курс долара у парах з євро, ієною та фунтом стерлінгів 4 серпня опускається. Британська валюта подорожчала до позначки 1,2153, євро у парі з «американцем» зріс до 1,0169, тоді як долар до ієни просів до 133,78. Індекс валюти США опустився до 106,39 пунктів, втративши 0,1%.

Увага учасників зосереджена на даних про безробіття в Штатах, які будуть опубліковані в п’ятницю Міністерством праці США.

Британський фунт зростає на очікуваннях підвищення облікової ставки у Британії одразу з 1,25% до 1,75%.

калькулятор

Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку економічного експерта Олега Пендзіна, найближчим часом курс готівкового ринку максимально наблизиться до офіційно встановленого НБУ курсу – 36,57 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)