Приріст гривневих бізнес-кредитів у II кварталі сягнув 8-річного максимуму – НБУ

Частка NPL на балансах українських банків в II кварталі впала до 37,2%.

Прибуток банківського сектору в II кварталі зріс більш ніж удвічі, а рентабельність капіталу досягла 29%. Про це йдеться в опублікованому Нацбанком «Огляді банківського сектору», передає Banker.ua.

НБУ повідомляє про помітне пожвавлення кредитування в Україні – як корпоративного, так і споживчого.

Так, за даними регулятора, приріст гривневих бізнес-кредитів у II кварталі склав майже 30% (у річному обчисленні), що є 8-річним максимумом. При цьому якщо в січні-березні 2021-го зростання гривневих кредитних портфелів в корпоративному сегменті було позначено на рівні 5,3%, то в квітні-червні показник досяг 14,9%.

Що ж стосується споживчих позик, то темпи зростання кредитування, за даними НБУ, повертаються до докризового рівня: протягом трьох місяців обсяг гривневих кредитів населенню збільшився на 8,7%, тоді як до II кварталу 2020-го зростання склало 23,8%.

При цьому квартальне зростання іпотечного кредитування в квітні-червні 2021-го склало 16,0%, а в річному численні показник збільшився на 41,7%.

Частка NPL на балансах українських банків в II кварталі впала до 37,2% (-2.8 в.п.).

Головний Telegram-канал банкірів

Також в свіжому «Огляді банківського сектору» регулятор вказує на приріст гривневих депозитів населення (+5,5% за квартал і +18,0% протягом року) і зниження рівня доларизації вкладів до 36,7% (-1,7 в.п. за квартал) на тлі прискореного зростання гривневої складової ресурсної бази.

Гривневі кошти бізнес-клієнтів українських банків в II кварталі зросли на 4,8% (протягом 3 місяців) і на 34,9% до квітня-червня 2020-го.

При цьому прибуток банківського сектору в II кварталі зріс в порівнянні з результатами квітня-червня минулого року більш ніж в 2 рази і склав 19,1 млрд гривень. Рентабельність капіталу за звітний період досягла 29%, тоді як в II кварталі 2020-го показник було зафіксовано на рівні 23%.

Читайте також: Прибуток банків України знизився. Чи чекати на кризу?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з січня по червень банки держсектору скоротили вкладення в українські держпапери на 44 млрд гривень: ОВДП-портфель одного лише «ПриватБанку» за півроку зменшився на 17,4 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)