Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
«Приватбанк» став лідером рейтингу первинних дилерів ОВДП
Минулого року на ОВДП-аукціонах Мінфін залучив до держбюджету 382,3 млрд гривень.
Лідером рейтингу первинних дилерів на ринку ОВДП в 2020 році став державний «Приватбанк», передає Banker.ua.
Згідно з даними Мінфіну, минулого року на ОВДП-аукціонах відомство залучило до держбюджету 382,3 млрд гривень: 251,6 млрд – за рахунок розміщення гривневих паперів і еквівалент 130,8 млрд – шляхом продажу паперів, номінованих у валюті ($3,8 млрд і €0,8 млрд).
При цьому лідером рейтингу первинних дилерів на ринку ОВДП в 2020 році став державний «Приватбанк». На другому місці за обсягом купівлі облігацій внутрішньої держпозики розташувався «Укргазбанк», а на третьому – «Ощадбанк».
На вторинному ринку ОВДП минулого року лідирували «Сітібанк», «ОТП Банк» та «Укргазбанк».
Як зазначають в Мінфіні, під кінець 2020 року частка українських банків у загальній структурі власників ОВДП склала 52%, тоді як портфель зріс на 54% – з 337 млрд до 519 млрд гривень.
Варто також зазначити, що за два місяці обсяг портфеля ОВДП у власності фізосіб зріс практично в два рази – до 4,4 млрд гривень. Про це в Facebook написав Михайло Демків, який представляє фінансову групу ICU.
За словами Михайла Демківа, за підсумками останніх трьох років більшість українців надає перевагу ОВДП, номінованим в іноземній валюті, хоча наприкінці 2020 го – початку 2021 року найбільший приплив коштів зафіксовано в гривневі папери.
Так, зазначає експерт, якщо обсяг гривневих паперів у власності українців збільшився до 4,4 млрд гривень, то портфель доларових облігацій досяг $256 млн.
Читайте також: Що робити, якщо виявили фальшиву купюру
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними НБУ, з початку року загальний обсяг ОВДП в обігу зріс більш ніж на 12 млрд гривень.
Коментарі (0)