ПриватБанк виграв арбітраж у Лондоні щодо боргів на $1 млрд

Арбітражний суд виніс остаточні рішення, які передбачали відхилення всіх вимог до ПриватБанку та підтвердження того, що він звільнений від будь-яких зобов’язань щодо сплати суми боргу або будь-якої додаткової виплати відсотків за чотирма кредитами.

ПриватБанк повідомив про закінчення арбітражного розгляду в Лондонському міжнародному арбітражному суді (LMAC) щодо виплати чотирьох кредитів і відсотків за ними на загальну суму в $1 млрд, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу банку.

«ПриватБанк радий повідомити, що 13 вересня 2022 року арбітражні провадження були остаточно вирішені на користь Банку, всі претензії до Банку були повністю відхилені», – сказано у повідомленні.

Головний Telegram-канал банкірів

Раніше, в рамках заходів із націоналізації ПриватБанку у грудні 2016 року було проведено процедуру bail-in за чотирма кредитами на загальну суму $595 млн, які ПриватБанку надали UK SPV Credit Finance Plc. Згідно з українським законодавством, у результаті процедури bail-in всі зобов’язання ПриватБанку перед UK SPV Credit Finance за цими кредитами були повністю погашені.

В арбітражному розгляді позивачі в особі UK SPV Credit Finance спільно з Madison Pacific Trust запевняли, що процедура bail-in не діє відповідно до британського права, і що банк, як і раніше, зобов’язаний виплатити в повному обсязі основну суму разом із нарахованими відсотками за кредитами.

У травні 2021 року Банк Англії оголосив про визнання процедури bail-in, проведеної в Україні, суттєво схожою за призначенням та очікуваними результатами на аналогічну процедуру у Великій Британії, тим самим погасивши всі зобов’язання ПриватБанку щодо цих кредитів на дату процедури bail-in (грудень 2016 року) відповідно до англійського законодавства.

Після цього арбітражний суд виніс остаточні рішення, які передбачали відхилення всіх вимог до ПриватБанку та підтвердження того, що ПриватБанк звільнений від будь-яких зобов’язань щодо сплати основної суми боргу або будь-якої додаткової виплати відсотків за чотирма кредитами, щодо яких було проведено процедуру bail-in. У сукупності ці суми дозволили банку заощадити понад $1 млрд.

судейский молоток

Читайте також: Фонд держмайна продав перший завод за новими правилами з початку повномасштабної війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Радіо Свобода, Голосіївський райсуд Києва 14 вересня оголосив вирок у справі про напад на знімальну групу “Схем” колишньому голові правління “Укрексімбанку” Євгену Мецгеру, ексдиректору департаменту банківської безпеки установи Ігорю Тельбі. та начальнику управління внутрішньої безпеки банку Олегу Осипову.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)