Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
ПриватБанк виграв арбітраж у Лондоні щодо боргів на $1 млрд
Арбітражний суд виніс остаточні рішення, які передбачали відхилення всіх вимог до ПриватБанку та підтвердження того, що він звільнений від будь-яких зобов’язань щодо сплати суми боргу або будь-якої додаткової виплати відсотків за чотирма кредитами.
ПриватБанк повідомив про закінчення арбітражного розгляду в Лондонському міжнародному арбітражному суді (LMAC) щодо виплати чотирьох кредитів і відсотків за ними на загальну суму в $1 млрд, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу банку.
«ПриватБанк радий повідомити, що 13 вересня 2022 року арбітражні провадження були остаточно вирішені на користь Банку, всі претензії до Банку були повністю відхилені», – сказано у повідомленні.
Раніше, в рамках заходів із націоналізації ПриватБанку у грудні 2016 року було проведено процедуру bail-in за чотирма кредитами на загальну суму $595 млн, які ПриватБанку надали UK SPV Credit Finance Plc. Згідно з українським законодавством, у результаті процедури bail-in всі зобов’язання ПриватБанку перед UK SPV Credit Finance за цими кредитами були повністю погашені.
В арбітражному розгляді позивачі в особі UK SPV Credit Finance спільно з Madison Pacific Trust запевняли, що процедура bail-in не діє відповідно до британського права, і що банк, як і раніше, зобов’язаний виплатити в повному обсязі основну суму разом із нарахованими відсотками за кредитами.
У травні 2021 року Банк Англії оголосив про визнання процедури bail-in, проведеної в Україні, суттєво схожою за призначенням та очікуваними результатами на аналогічну процедуру у Великій Британії, тим самим погасивши всі зобов’язання ПриватБанку щодо цих кредитів на дату процедури bail-in (грудень 2016 року) відповідно до англійського законодавства.
Після цього арбітражний суд виніс остаточні рішення, які передбачали відхилення всіх вимог до ПриватБанку та підтвердження того, що ПриватБанк звільнений від будь-яких зобов’язань щодо сплати основної суми боргу або будь-якої додаткової виплати відсотків за чотирма кредитами, щодо яких було проведено процедуру bail-in. У сукупності ці суми дозволили банку заощадити понад $1 млрд.
Читайте також: Фонд держмайна продав перший завод за новими правилами з початку повномасштабної війни
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Радіо Свобода, Голосіївський райсуд Києва 14 вересня оголосив вирок у справі про напад на знімальну групу “Схем” колишньому голові правління “Укрексімбанку” Євгену Мецгеру, ексдиректору департаменту банківської безпеки установи Ігорю Тельбі. та начальнику управління внутрішньої безпеки банку Олегу Осипову.
Коментарі (0)