Приватизація держбанків: глава Мінфіну розставив всі крапки над «і»

В 2021 році перспектива приватизації держбанків виглядає «нереальною», вважає глава українського Мінфіну.

Стратегія реформування держбанків передбачає скорочення частки держави в банківському секторі з 60% до 25% до 2025 року, а для цього достатньо продажу «ПриватБанку». Про це в інтерв’ю Forbes заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає Banker.ua.

За словами глави Мінфіну, в 2021 році перспектива приватизації держбанків виглядає «нереальною».

Марченко нагадує, що, відповідно до стратегії реформування держбанків, частка держави в банківському секторі до 2025 року повинна бути скорочена з 60% до 25%, а для цього буде достатньо продати один лише «ПриватБанк».

«Єдине питання – наявність достатньої кількості учасників, щоб отримати справедливу ціну», – зазначає міністр, додаючи, що після цього можна ставити питання про залучення радників.

Також, за словами Марченка, потрібно розділити банк на «поганий» і «хороший», тому що в противному випадку можуть виникнути проблеми з пошуком інвестора.

«У нас є проблемний попередній власник», – додав міністр.

Що ж стосується «Укрексімбанку», то ця фінустанова, за словами глави відомства, залишиться державною, а її призначенням буде підтримка вітчизняного експорту.

Сергій Марченко не виключає, що «Укрексім» за підсумками 2021 року буде прибутковим, і вливання додаткових коштів в капітал банку не буде потрібно.

Плюс, зазначає співрозмовник Forbes, тривають переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі в капіталі «Ощадбанку», а договір між «Укргазбанком» та IFC про входження в капітал шляхом конвертації кредиту було підписано ще на початку року.

Читайте також: Боротьба за здібних: як бренд роботодавця впливає на вибір кандидатів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що державний «Укргазбанк» продовжує нарощувати обсяги іпотечного кредитування: з початку року фінустанова позичила клієнтам на купівлю житла 516 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)