Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Приєднання кредитних спілок і страховиків до ФГВФО: в НБУ розставили всі крапки над «і»
Законопроекти, необхідні для приєднання кредитних спілок та страховиків до ФГВФО, мають бути підготовлені вже в 2021 році, але конкретну дату запуску оновленої системи гарантування називати поки що рано, зазначають в НБУ.
Запуск системи гарантування вкладів у кредитних спілках та внесків на страхування життя – непростий виклик: українські кредитні спілки та страховики життя повинні бути готові до цього кроку і фінансово, і морально. Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила Ольга Гурбич, яка очолює департамент методології регулювання діяльності небанківських фінустанов Нацбанку, передає Banker.ua.
За словами експерта, рішення про те, що систему гарантування вкладів у кредитних спілках та внесків на страхування життя буде розгорнуто на базі ФГВФО, було прийнято представниками НБУ, Фонду гарантування, НКЦПФР та Мінфіну під час засідання Ради з фінансової стабільності ще в лютому.
«Тобто ми не будемо створювати окрему юрособу або якийсь альтернативний механізм», – пояснює Ольга Гурбич, додаючи, що ФГВФО вже має досвід взаємодії з НБУ і роботи на ринку.
Так, зазначає експерт, законопроекти, необхідні для приєднання кредитних спілок та страховиків до Фонду, повинні бути підготовлені вже в 2021 році, але конкретну дату запуску оновленої системи гарантування називати поки що рано.
Що ж стосується механізму відрахувань до ФГВФО з боку небанківських фінустанов, то, за словами Ольги Гурбич, в якості базового варіанту для кредитних спілок та страховиків розглядається модель, подібна до тієї, що сьогодні діє в банківській сфері.
«Йтиметься, скоріше, про різницю в сумах, аніж в самому принципі участі кредитних спілок в системі гарантування», – зазначає експерт.
За її словами, йдеться про солідарну відповідальність всіх учасників системи.
«Певний вступний внесок при приєднанні і потім – регулярні відрахування в залежності від сум депозитів», – додає Ольга Гурбич.
Читайте також: СПЕКА НАБЛИЖАЄТЬСЯ: найгарячіші акції від українських банків на травень-червень
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що новими учасниками фінансового ринку стали три фінкомпанії, кредитна спілка та лізингодавець-юридична особа. Рішення про внесення компаній до реєстрів було прийнято під час засідання Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг 21 травня.
Коментарі (0)