Експерт спрогнозував курс долара в Україні на найближчі місяці

Проти істотного зміцнення української нацвалюти в найближчій перспективі будуть грати Міністерство фінансів і традиційно впливові експортери, прогнозує економіст.

У найближчі місяці долар в Україні буде торгуватися в діапазоні 26,5-27,5 грн/$. Такий прогноз на своїй сторінці в Facebook озвучив український економіст Тарас Козак, передає Banker.ua.

Згідно з прогнозом Тараса Козака, курс американської валюти в Україні в найближчі місяці буде триматися в діапазоні 26,5-27,5 грн/$ – ближче до нижнього його краю.

За словами економіста, регулятор не схотів утримувати курс вище знакової позначки в 27 грн/$, плюс проти більш істотного зміцнення української нацвалюти в найближчій перспективі будуть грати Міністерство фінансів (на тлі майбутнього падіння доходів бюджету) і традиційно впливові експортери.

«Доларовий потік в Україну посилюється», – зазначає в коментарі Тарас Козак, вказуючи в якості сприятливих для вітчизняної економіки факторів очікуваний рекордний урожай, поточні світові ціни на експортну продукцію і перекази заробітчан, що зростають.

«Навіть фактична відмова МВФ надати черговий транш ~ $700 млн до вересня перестала турбувати гравців валютного ринку», – написав експерт.

Головний Telegram-канал банкірів

Плюс, за його словами, Україні вдалося з легкістю залучити $500 млн через випуск євробондів, та й перспектива отримання «подарунка в розмірі $2 млрд 700 млн» від МВФ протягом двох місяців виглядає все більш реалістичною.

Згідно з прогнозом економіста, Україна не матиме серйозних проблем з рекордною виплатою валютних боргів у вересні.

«Цьому сприяє значне перевиконання планів збору доходів бюджету», – пише Козак, уточнюючи, що в першому півріччі надходження на 23,7 млрд перевищили очікування експертів.

Читайте також: Гарантована сума зросте. Чи чекати на бум депозитів?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з рекомендаціями експертів, купувати долари і євро краще на початку місяця (в середині і наприкінці здійснюються виплати бюджетникам) і, бажано, в бізнес-час – з 10:00 до 17:00 (в інші години та у вихідні дні обмінники і банки перестраховуються від дефіциту валюти, ставлячи менш вигідний курс).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)